У 2021 році більшість глав держав і урядів усвідомило, що криптовалюти потребують контролю. Якщо ще зовсім недавно біткоіни був притулком наркоторговців, відмивають з його допомогою брудні гроші, то сьогодні все навколо хочуть заробити, намагаючись добувати ефір на домашніх відеокартах або купуючи віртуальні монети на відкладені на пенсію кошти. Першою країною, яка закрила двері перед майнерами, став китай. Сьогодні в піднебесній майнери все ще зустрічаються, але це скоріше вимираючий вид, а великі ферми або ховаються в горах, або вже перевезли своє обладнання в інші країни. Експерти відзначають, що причина різкого охолодження китайського уряду до криптовалюта криється в бажанні прибрати конкурента цифровому юаню. До речі, останній вже вирвався за межі тестових лабораторій і доступний всім, хто захоче взяти участь в пілотних тестах.

Оскільки більшість країн ще не придумали, що їм взагалі робити з біткоіни, багато політиків поглядають у бік сша, де йдуть активні дебати на цю тему. Неясно, чим там все закінчиться, але багато держав вже готові перейти в наступ проти криптовалюта. Схоже, в перших рядах буде туреччина. Повідомляється, що нещодавно президент реджеп таїп ердоган недвозначно заявив, що уряд готується до війни з криптовалютами. За його словами, країні потрібна власна цифрова валюта, хоча на цей рахунок поки відомо вкрай мало.

Поки криптовалюта ніяк не відреагували на настільки гучні заяви, а експерти вважають, що прямий вплив туреччини на біткоіни мінімально. Так, навесні в центробанк вже заборонив будь-які фінансові операції з використанням криптовалют. Тоді нарікали на проблеми з екологією, неможливість контролювати роботу віддаленої системи і наявність великої кількості шахраїв, які користуються тим, що транзакції не можна відзначити, а гаманець відстежити.

Через якийсь час почалися проблеми у турецьких бірж thodex і vebitcoin, власники яких випарувалися в невідомому напрямку з мільярдами доларів, що належать звичайним громадянам країни. На думку експертів, не так страшна війна туреччини з криптовалютами, як той факт, що схожому сценарію можуть послідувати і інші лідери держав. Якщо це трапиться, то біткоіни ніколи не стане загальносвітовою валютою, а швидше зникне разом з трильйонами доларів, які туди занесли інвестори.