Дані, що збираються популярним в китаї сервісом споживчого кредитування huabei, який належить компанії ant group (дочірня компанія alibaba), будуть інтегровані в державну систему кредитної звітності. Ця зміна є черговим кроком фінансово-технологічного гіганта на шляху до задоволення вимог китайських регуляторів.

Зображення: qilai shen / bloomberg news

Сервіс huabei, який пропонує споживачам оформлення віртуальних кредитних карт, оголосив про ” просування процесу його впорядкованої інтеграції в базу даних фінансової кредитної інформації, що зберігається в кредитно-довідковому центрі народного банку китаю (pboc)». У повідомленні сказано, що користувачам буде запропоновано погодитися на передачу даних в систему pboc, а ті, хто відмовиться зробити це, більше не зможуть користуватися послугами кредитного сервісу huabei. Йдеться про таку інформацію, як дата реєстрації рахунку, розмір кредитних ліній, статус погашення позик та ін.при цьому huabei не буде зраджувати дані про конкретні покупки клієнтів.

Згідно з наявними даними, ant group веде переговори з державними компаніями про створення спільного кредитно-скорингового підприємства, яке передавало б дані клієнтів фінтех-компанії у відання регуляторів. Кредитні дані, яким володіють сервіси на кшталт huabei, мають вирішальне значення в прагненні pboc створити надійну систему звітності та скорингу, подібну американській fico. Відзначимо, що до недавнього часу ant group та інші фінансові компанії чинили опір закликам китайської влади про передачу клієнтської інформації в загальнонаціональну базу.