Google подала до суду на комісію з конкуренції індії (cci) після того, як стався витік конфіденційних матеріалів звіту про антимонопольне розслідування щодо американського техногіганта.

Джерело: reuters.com

Спочатку газета the times of india, а потім агентство reuters повідомили минулої суботи, що за результатами розслідування cci компанія google визнана винною у зловживанні домінуючим становищем ос android в індії. Для цього google використовувала свої ” величезні фінансові можливості» і завдала протиправної шкоди конкурентам. У відповідь компанія висловила намір тісно співпрацювати з відомством, щоб ” продемонструвати, що android призвела до посилення, а не ослаблення конкуренції та інновацій».

Сьогодні google заявила, що подала судовий позов проти cci, щоб «запобігти подальшому незаконному поширенню конфіденційної інформації». Компанія висловила ” протест проти зловживання довірою, яке знижує здатність google захищати себе, завдає шкоди корпорації та її партнерам». «ми співпрацювали в повній мірі і зберігали конфіденційність по ходу процесу розслідування і очікуємо такої ж конфіденційності від відомств, з якими ми працюємо», — йдеться в заяві.

1 комісія з конкуренції індії в 2019 році наказала своєму профільному підрозділу провести розслідування, заявивши, що google, можливо, використовувала своє домінуюче становище, щоб обмежити виробників пристроїв у виборі альтернативних версій своєї мобільної ос і змусити їх встановлювати свої додатки.

За підсумками дворічного розслідування був підготовлений 750-сторінковий звіт, згідно з яким обов’язкова передустановка додатків «рівносильна накладенню несправедливих умов на виробників пристроїв», що є порушенням індійського закону про конкуренцію. Крім того, йдеться в документі, для захисту домінуючого становища компанія використовувала магазин додатків play store.