Компанія “інформаційні супутникові системи” імені академіка м.ф. Решетньова» приступила до виготовлення першого супутника «скіф» для надання широкосмугового доступу в інтернет. Цей апарат увійде до складу глобальної російської системи «сфера».

Тут і нижче зображення pixabay.com

Як повідомляє “риа новости«, угруповання» скіф” налічуватиме 12 супутників. Перший з них планується вивести на орбіту приблизно через рік — у жовтні 2022-го.

“першим запуском” скіфа ” ми закріпимо за собою необхідну орбітальну позицію, яка буде потрібна для розгортання повноцінної системи», — повідомив керівник державної корпорації «роскосмос» дмитро рогозін.

Наступні запуски апаратів “скіф” намічені на 2024, 2026 і 2028 рр.таким чином, повністю угруповання швидкісного супутникового інтернет-доступу буде розгорнуто до кінця поточного десятиліття.

Варто додати, що російський проект «сфера» націлений на формування глобальної системи, до складу якої увійдуть сотні космічних апаратів різного призначення. Платформа дозволить вирішувати найрізноманітніші завдання, в тому числі забезпечувати зв’язок, високошвидкісний доступ в інтернет і оптичне спостереження землі в режимі реального часу.