Для тих хто не особливо в курсі ситуації, варто швидко відновити хронологію подій:

  • в кінці серпня 2020 стало відомо, що деякі тренери топових команд cs:go використовують так званий “баг спостерігача”, що дозволяє оглядати карту під час матчів без прив’язки до своєї команди і передавати інформацію про пересування противника своїм гравцям.
  • судячи з усього баг існував досить давно, але valve все одно вирішили видати бани різної тривалості парочці тренерів, серед яких був і hunden з heroic.
  • на той момент hunden визнав свою провину, напираючи на те, що він діяв поодинці і інші члени команди не знали про бага.
  • правда в липні 2021 його вигнали з команди і його історія дещо змінилася: тепер він заявляє, що і керівництво і гравці були в курсі бага і зробили певні кроки, щоб приховати свою причетність до інциденту. Він навіть опублікував деякі документи, що інкримінують teses’a і niko.

Ну а вчора вся ця колекція цікавих фактів поповнилася ще й статтею від dexerto, які розкопали докази існування nda, що забороняв гравцям і hunden’у (який на той момент все ще був членом heroic) ділитися будь-якою інформацією щодо використання бага.

  • дане nda було складено через день після початкового бана hunden’а і забороняло гравцям розголошувати будь-яку інформацію про використання багів і читерство всередині команди.
  • договір повинен був бути дійсний до 2035 і в разі порушення був передбачений штраф у розмірі 500 000 $.
  • в кінцевому підсумку гравці відмовилися його підписувати, побоюючись, що не зможуть захистити себе в разі помилкових звинувачень.
  • до того ж керівництво heroic схоже розуміло, що hunden стане свого роду “козлом відпущення” і його зусилля на цьому терені “не будуть забуті”.

Наостанок хотілося б відзначити, що розкол між heroic і їх колишнім тренером стався через затримку у виплаті призових. Йшлося про десяток турнірів і приблизно 127 тисяч доларів. До того ж організація не поспішала виплачувати гравцям гроші з продажу стікерів після rmr-змагань.