Незважаючи на досягнуті з часів закінчення холодної війни успіхи в скороченнях ядерних арсеналів, сукупний світовий запас ядерних боєголовок зберігається на досить високому рівні: по стану справ на початок 2021 року дев’ять країн мають у своєму розпорядженні приблизно 13 100 боєзарядами.

Близько 91 відсотка від сукупної кількості ядерних боєголовок припадає на росію і сша, які мають у своїх військових арсеналах близько 4 000 боєзарядів; жодна інша держава, що володіє ядерною зброєю, не бачить необхідності в більш ніж декількох сотнях одиниць ядерної зброї для забезпечення національної безпеки.

У світовому масштабі загальні запаси ядерного озброєння продовжують знижуватися, але темпи цього зниження сповільнилися по відношенню до останніх 30 років. Більш того, все це скорочення досягається тільки тому, що сша і росія продовжують демонтувати раніше зняті з озброєння боєголовки. Якщо ж говорити про військові запаси (боєголовки, закріплені за збройними силами), то їх загальна кількість знову зростає. Франція та ізраїль мають відносно стабільні запаси. Однак вважається, що сполучені штати, китай, індія, північна корея, пакистан, росія і великобританія збільшують свої запаси.

З 13 100 існуючих у світі ядерних боєголовок майже 9 600 знаходяться у військових запасах, які призначені для застосування на ракетах, літаках, суднах і підводних човнах. Решта боєголовки виведені з експлуатації, але як і раніше залишаються в достатній схоронності і вимагають утилізації. З 9 600 боєголовок, що знаходяться в арсеналах, близько 3 800 знаходяться у складі діючих військових частин (на базах ракет або бомбардувальників). З них близько 2000 американських, російських, британських і французьких боєголовок знаходяться в стані підвищеної бойової готовності, готові до застосування за першим сигналом.

Точна кількість ядерної зброї, якою володіє кожна країна, є державною таємницею. Більшість держав, що володіють ядерною зброєю, практично не надають інформації про розміри своїх ядерних арсеналів. При цьому ступінь секретності значно варіюється від країни до країни. У період з 2010 по 2018 рік сша розкривали загальний розмір своїх запасів, але в 2019 році адміністрація трампа припинила цю практику. Однак, незважаючи на такі обмеження, загальнодоступна інформація, ретельний аналіз історичних записів і періодичні витоку дозволяють зробити найкращі оцінки розміру і складу національних запасів ядерної зброї. Для отримання інформації про категорії ядерних боєголовок різних держав, що володіють ядерною зброєю, і посилань на більш докладні огляди арсеналів кожної країни.

В історичному аспекті, число ядерних озброєнь в світі значно знижується з часів холодної війни: з піку приблизно 70 300 одиниць в 1986 році до рівня 13 100 одиниць на початку 2021 року. Урядові чиновники часто представляють це досягнення як результат діючих або недавніх угод з контролю над озброєннями, але переважна частина скорочення відбулася в 1990-х роках. Деякі також порівнюють сьогоднішні показники з показниками 1950-х років, але це все одно, що порівнювати яблука з апельсинами: сучасні сили набагато більш боєздатні.

Темпи скорочення значно сповільнилися в порівнянні з 1990-ми роками і, схоже, продовжаться тільки через демонтаж знятих з бойового чергування озброєнь; військові запаси (оперативна ядерна зброя) знову знову зростають.

Одномоментний вибух всього існуючого на планеті ядерної зброї був би рівнозначний приблизно 15 виверженням вулкана кракатау. Це сталося в 1883 році і до сьогоднішнього дня залишається однією з найбільш катастрофічних лих в історії людства.

А якби людство отримало весь уран на землі і використовувало його для створення ядерних бомб. Отриманий ядерний арсенал був би рівний за силою 10 мільярдам бомб, аналогічних тій, що була підірвана над хіросімою. Руйнівна сила цих бомб була б такою ж, як у астероїда, який багато мільйонів років тому, як вважається, поклав кінець епосі динозаврів на землі. Людство, безумовно, не пережило б цього.