Якщо ви користуєтеся великою кількістю інтернет-сервісів та інструментів, то вам потрібна програма для зберігання паролів. Вона допоможе зібрати всі ваші логіни і паролі, структурувати їх і встановити на всю цю базу один єдиний пароль, який будете знати тільки ви. Це надійно і зручно.


Уявіть собі, що у вас є великий сейф. У ньому є кілька полиць. На одній полиці ви покладете документи, пов’язані з вашою особистістю – паспорт, права; на іншій – з вашим житлом; на третій – якісь особисті речі. І все це заборону на один єдиний шифр, який будете знати тільки ви. Ось так працює програма для зберігання паролів KeePass.

Програма для зберігання паролів – KeePass

Давайте я навчу вас користуватися цією програмою. Скачайте її на посилання нижче, і виберіть на своєму комп’ютері.

KeePass

  • Операційна система: Windows XP, Vista, 7, 8, 10;
  • Мова: англійська, російська;
  • Розробник: Dominik Reichl

Завантажити зараз!61 Завантаження

Хто хоче, може подивитися на відео все, що написано нижче.

Після установки програми ви відразу побачите, що вона англійською мовою. В архіві, який ви завантажили, є файл для русифікації — Russian.lngx. Помістіть його у папку, куди встановилася програма. Перезапустіть програму KeePass.

Щоб вибрати російську мову, натисніть «View» і виберіть пункт «Change language».

У списку, клацніть на «Russian» і знову запустіть програму.

Після цього програма для зберігання паролів стала з російським інтерфейсом. Почнемо працювати з нею. Натисніть кнопку «Створити».

Виберіть на комп’ютері місце, де буде зберігатися база паролів. Це повинно бути надійне місце. Наименуйте файл бази і натисніть «Зберегти».

З’явиться вікно, в якому потрібно встановити захист на всі паролі, тобто на всю базу, яку зараз ми створили.

По-перше, введіть пароль у полі «Основний пароль». Придумайте складний пароль, щоб індикатор «Оціночне якість» став зеленим. Потім повторіть пароль.

По-друге, програма для зберігання паролів дозволяє створити ключовий файл, без якого не можна буде потрапити у вашу базу паролів, навіть зі знанням пароля від неї. Це робити не обов’язково, але я рекомендую.

Поставте галочку на «Ключовий файл» і клацніть «створити».

З’явиться вікно, в якому потрібно вибрати місце для зберігання ключового файлу. Пам’ятайте, що без нього не можна буде відкрити базу паролів, тому це повинно бути надійне місце. Можна навіть зберегти його на флешку, що підвищить безпеку ваших паролів, якщо ви флешку завжди носите з собою.

Дайте ключового файлу ім’я і натисніть «Зберегти».

З’явитися вікно, в якому можна задати вміст файлу ключів. Тут я рекомендую звернути увагу на ліву частину екрану. Потрібно просто випадковим чином переміщати курсор мишки над чорно-білої брижами до тих пір, поки кількість біт в індикаторі не стане 256.

Потім потрібно натиснути на кнопку «Ок».

Всі. Ключовий файл створився.

Програма для зберігання паролів дозволяє встановити третю ступінь захисту через обліковий запис Windows. Однак я вважаю, це вже зайвим, тому не буду розповідати.

Отже, зараз у нас встановлено два ступені захисту бази – шифр і файл. Нарешті, можна натиснути кнопку «Ок».

З’явиться вікно з настройками, де нічого не змінюємо, а просто натискаємо «Ок».

Тепер перед вами відкрилося вікно для управління. Тут програма для зберігання паролів дозволяє вводити, видаляти і змінювати дані. Зліва ви побачите дерево папок, це групи – ви можете видаляти, перейменовувати, створювати. Все робиться через правий клік мишки.

В правій стороні зібрані ваші логіни і паролі, але там поки буде порожньо. Щоб додати нові дані для зберігання, натисніть на «Додавання запису».

Перед вами з’явиться вікно, де потрібно просто заповнити всі поля і натиснути «Ок».

І створена запис відразу ж відображається у списку записів.

Щоб отримати збережені логін і пароль, слід клікнути на потрібну запис правою кнопкою миші і натиснути «Копіювати ім’я» або «Копіювати пароль».

Програма для зберігання паролів має багато інших корисних функцій. Але я про них не буду розповідати, розбирайтеся самі. Особливо цікава функція автонабору.