Nasa відправило в космос новітній супутник для спостереження за землею. Космічний апарат отримав назву landsat 9. Він є продовжувачем сімейства landsat, представники якого збирають інформацію про нашу планету з 1972 року. Landsat 9 був запущений на орбіту за допомогою ракети ula atlas v з космічної бази вандерберг в каліфорнії 27 вересня о 21:12 за московським часом. Примітно, що це двотисячний запуск з цієї бази.

Space.com

Запуск супутника пройшов за сприятливих умов. Апарат, як і планувалося, відокремився від ракети-носія через приблизно 80 хвилин після старту. Запуск був запланований на 16 вересня, однак був відкладений на тиждень через високий попит на зріджений кисень для лікування пацієнтів з covid-19. Nasa відповідало за створення і запуск landsat 9, хоча управляти супутником і обробляти отримані з нього дані буде геологічна служба сша.

Місія вартістю близько $750 мільйонів є дев’ятою за рахунком в програмі landsat і, як і всі попередні, продовжить виконувати роль програми з моніторингу земельних ресурсів. Landsat 9 замінить застарілий landsat 7, запущений в 1999 році, і буде працювати в парі з landsat 8, запущеним в 2013 році. Супутники будуть повністю знімати землю кожні вісім днів.

Nasa

Landsat 9 в кінцевому рахунку вийде на задану орбіту, яка пройде над полюсами нашої планети на висоті 705 км. Супутник оснащений двома науковими інструментами-operational land imager 2 (oli-2) і thermal infrared sensor 2 (tirs-2) — які здатні виявляти найдрібніші зміни в озерах, річках, лісах і морях по всьому світу, аналізуючи світло, відбите від планети. На думку вчених, landsat є найбільш економічно ефективною програмою в галузі наук про землю. Landsat 8 і landsat 9 допоможуть відстежувати зростання міст, лісовий покрив і відступи льодовиків, а також ряд інших природних явищ. Супутники сімейства landsat роблять знімки земної кулі з 1972 року, забезпечуючи дослідників з усього світу безперервним записом даних про екосистеми планети.

Nasa

Варто відзначити, що сьогоднішній запуск ознаменував 145-й політ atlas v. Крім landsat 9 ракета доставила в космос чотири крихітних кубсата, які також будуть використовуватися в дослідницьких цілях. Сьогоднішній політ ознаменував двотисячний запуск з ванденберга з 1958 року. 16 грудня 1958 з цієї бази була запущена ракета thor. Ванденберг переважно використовується для полярних запусків, націлених на орбіти з великим нахилом.