Напередодні швидкого дебюту настільних процесорів intel сімейства alder lake-s і супутніх материнських плат на базі набору системної логіки z690, відмітною особливістю яких є підтримка оперативної пам’яті типу ddr5, цілий ряд виробників вже відзвітував про свої наміри щодо випуску модулів пам’яті нового покоління: не відстає в цьому плані і adata, яка повідомила про швидкий запуск масового виробництва нових продуктів.

Джерело зображення: videocardz, adata

Згідно офіційному прес-релізу, розміщеного на сторінках ресурсу videocardz, тайванський виробник посилено готується до старту продажів модулів оперативної пам’яті типу ddr5 та інформує громадськість про їх переваги: так, стабілізатор напруги нового покоління озп перекочував безпосередньо на самі модулі, що дозволяє більш ефективно регулювати напругу, а вбудована функція корекції помилок забезпечить точну і стабільну передачу сигналу. Крім того, в залежності від потреби модулі можуть надавати додаткові функції.

Виробник інформує, що в порівнянні з пам’яттю типу ddr4 модулі ddr5 відрізняються вдвічі більшою пропускною здатністю і більш високими частотами, а також зниженим до 1,1 в напругою.

За прогнозами yole developments, які наводяться в прес-релізі, обсяги поставок модулів пам’яті ddr5 в 2023 році перевищать показники ddr4, а ще через три роки нове покоління озп займатиме 90% всього ринку.

Хоча погляд adata насамперед націлений на корпоративних клієнтів, що використовують продукти компанії в промисловому секторі, виробник готовий випускати модулі пам’яті ddr5 як у варіантах u-dimm і so-dimm, так і r-dimm, ecc, vlp dimm, а також може запропонувати продукти, що функціонують в широкому діапазоні температур.

Першими adata планує представити промислові модулі пам’яті типу ddr5 — їх масове виробництво заплановано на четвертий квартал поточного року.