Ми говоримо і думаємо про роботів вже кілька десятиліть. Роботи стали невід’ємною частиною науково-фантастичних робіт айзека азімова на цю тему, героїв «зоряних воєн» r2-d2, c-3po і bb-8, а також незліченної безлічі інших фільмів, телешоу, коміксів та інших засобів масової інформації, які надихнули нас на їх створення, роботи стали частиною масової культури. Але, незважаючи на великі прогнози, зроблені протягом багатьох років, вони досі не мали реального впливу на наше повсякденне життя.

Представлений новий робот astro від amazon, пристрій з обмеженою доступністю, який є одним з перших роботів, призначених для взаємодії з людьми в їхніх будинках.

Робот astro – це цифровий девайс, підключений до wi-fi, працює на процесорі snapdragon, під управлінням операційної системи на базі fire os і linux, з 10-дюймовим сенсорним екраном, стереодинаміками, портом usb-c і двома цифровими камерами – однією, вбудованої в сенсорний екран з роздільною здатністю 5 мп, і інший з роздільною здатністю 12 мп і вбудованим іч-датчиком, який знаходиться на кінці висувного перископа, який виступає на 42 дюйма над землею з боку задньої частини пристрою.

Astro оснащений двома 12-дюймовими колесами спереду, третє колесо знаходиться під задньою частиною, що забезпечує стійкість робота. На екрані може демонструватися контент, але в інший час це віртуальне обличчя робота. Компанія amazon стверджує, що для додання astro індивідуальності вона вивчила фільми, телепередачі, ігри та мультиплікацію. Те, як рухаються очі, і виразна інтонація повинні заспокоювати знаходяться поруч людей.

Для того щоб пересуватися, необхідно знати, де він знаходиться. Amazon розробив технологію під назвою intelligent motion, яка використовує одночасне визначення місця розташування та картування (slam). Тобто робот використовує свої сенсори для побудови тривимірної карти навколишнього простору. Intelligent motion розробляє кілька сотень варіантів можливих шляхів до мети, а потім оцінює їх, перш ніж вибрати оптимальний. Він не тільки вивчає планування вашого будинку, але і може впоратися з такими несподіванками, як відкритий ящик, купа брудної білизни або собака, що лежить на підлозі.

На самому базовому рівні astro робить все те, що може робити розумний дисплей з підтримкою alexa. Ви можете керувати пристроями розумного будинку, переглядати записи з камер і дізнаватися погоду. У робота є власний набір камер, так що він може навіть патрулювати будинок, коли вас немає вдома. Компанія amazon додала до робота телескопічну камеру, яка може бачити об’єкти, до яких він не може дотягнутися. Наприклад, astro може перевірити, чи вимкнули ви духовку. Камери здатні розпізнавати членів сім’ї, завдяки чому ви можете поміщати предмети у вантажний відсік astro для доставки. Просто скажіть йому, кого знайти, і він відправиться в дорогу.

Безсумнівно, існують деякі цікаві варіанти використання, але astro – дуже примітивний робот. Він не може долати сходи, а відсутність рук означає, що він не зможе переносити що-небудь поза вантажного контейнера. Він також не може мити підлоги. Це дуже схоже на інших домашніх роботів, які були оголошені, але лише деякі з них були продані. Amazon не поспішає з продажем astro-покупці, які бажають замовити робота, зможуть зробити це пізніше цього року за 999,99 доларів сша. Пізніше ціна зросте до $1 499, але в масове виробництво він не надійде.