Компанія amd поставила перед собою досить амбітну мету: до 2025 року в 30 разів підвищити енергоефективність своїх серверних процесорів ерус і графічних прискорювачів instinct. Для досягнення цієї мети компанії amd доведеться в 2,5 рази швидше нарощувати ефективність, ніж вона підвищувалася в середньому по галузі в останні п’ять років.

Джерело зображення: amd

Amd зазначає, що озвучена мета продиктована постійним зростанням вимог до обчислювальної потужності систем, що використовуються для навчання ші, в задачах з прогнозування кліматичних змін, медичному та іншому великомасштабному суперкомп’ютерному моделюванні. Якщо компанія досягне зазначеної мети, то за п’ятирічний період зможе скоротити обсяги енергоспоживання для виконання однієї обчислювальної операції на 97% від поточного показника.

” підвищення енергоефективності процесорів є довгостроковим пріоритетом компанії amd. Ми ставимо нову мету перед обчислювальними вузлами, що використовують наші cpu і gpu в задачах, пов’язаних зі штучним інтелектом та іншими високопродуктивними додатками. Компанія прагне до 30-кратного підвищення енергоефективності своїх розробок в цих сегментах до 2025 року, що на 150% перевищує рівень прогресу в цьому напрямку, досягнутого за попередній п’ятирічний період», — заявив технічний директора компанії amd марк пейпермастер (mark papermaster).

В останні роки amd досягла значного прогресу в підвищенні енергоефективності своїх центральних і графічних процесорів. За співвідношенням продуктивність на ват сучасні процесори на базі архітектури zen 3 перевершують рішення компанії intel, а відеокарти на базі архітектури rdna 2 за тим же показником обходять рішення компанії nvidia на архітектурі ampere. Частково цей прогрес можна пояснити переходом на новий техпроцес виробництва чіпів, принаймні графічних. Однак із зростанням цін на дослідження, розробку і використання більш передових технологічних процесів amd робить ставку не тільки на них, а скоріше на власний інженерний підхід і розробку нових технологій, таких як 3d-кеш для cpu або infinity cache для gpu, які істотно знижують рівень енергоспоживання кінцевих продуктів.

Вдаватися в деталі про те, які технологічні підходи будуть використовуватися для 30-кратного підвищення енергоефективності своїх процесів згідно поставленої до 2025 року мети, amd на жаль, не стала.