Останнім часом мене не покидає думка, що apple watch зупинилися в розвитку технологій, що дозволяють контролювати здоров’я. В першу чергу це пов’язано з появою galaxy watch 4, які мають датчик, здатний бачити підвищення рівня артеріального тиску і вимірювати склад тіла. Проте останні новини зі світу охорони здоров’я наштовхують на іншу ідею. Мабуть apple вирішила працювати на якість і не впроваджувати недопрацьовані технології в свої пристрої, тим більше, що навіть у вже існуючих приладах є де покопатися.

Що вміє екг на apple watch.

Про функцію екг в носяться пристроях говорять вже дуже давно. Пам’ятаю, що в перший час багато лікарів говорили про неї, як про абсолютно марною фіче, нездатною на якісний аналіз. Треба сказати, частка правди в їхніх словах точно є.

По-перше, екг в apple watch може вимірювати тільки перше відведення (неповний аналіз), а по-друге, не варто забувати, що до цих пір всі медичні працівники розшифровують показники цього дослідження виключно вручну. А значить, ніякої алгоритм впоратися з цим поки не може.

Лікарі з побоюванням ставляться до функції екг на apple watch.

Проте кожен місяць ми бачимо величезну кількість різних випадків, які стверджують, що функція екг на годиннику рятує людям життя. Раніше я думав, що всі вони так чи інакше пов’язані з миготливою аритмією, а виявилося зовсім інакше. Але про все по порядку.

миготлива аритмія (фп, фібриляція передсердь) – нерегулярні і нерідко часті скорочення серця, що підвищують ризик розвитку інсульту, серцевої недостатності та інших ускладнень.

Взагалі, цей термін вже давно не використовується в медичних колах. Якась многоходовочка виходить. Коли я спілкуюся з пацієнтами в лікарні, то термін миготлива аритмія часто присутній в мові, але серед своїх медичних колег краще так не говорити. Зараз ця патологія носить назву фібриляція передсердь. Причому не тільки в росії.

Захворювання дійсно серйозне. Щоб це зрозуміти, досить звернутися до ускладнень, яке воно за собою несе. Наприклад, якщо у пацієнта не було проблем з клапанами серця до цього, і трапилася фп, то ризик інсульту зростає в 5 разів. А якщо і з клапанами біда, то в 17 разів. Також захворювання веде до погіршення серцевої недостатності і впливає на зниження пам’яті і розумової працездатності.

Підписуйтесь на нас в яндекс.дзен, там ви знайдете багато корисної та цікавої інформації зі світу apple, якої немає на нашому сайті.

Навіщо потрібна екг на apple watch

Це все добре, але чи може екг на apple watch бачити щось більше, ніж фп? виявилося, що так. Зовсім недавно apple і stanford medicine опублікували нові дані з дослідження apple heart study, в якому apple watch використовуються для виявлення аритмії.

Екг в годиннику зручна тим, що ним можна користуватися в будь-якому місці в будь-який час.

На першому етапі вчені визначили прогностичну точність виявлення миготливої аритмії і очікувано домоглися хороших результатів. Але нас з вами цікавить другий етап дослідження, де були виключені учасники з раніше виявленої фп, щоб зосередитися на «поширеності інших аритмій на залишилися екг».

результати виявилися просто чудові , самі подивіться: порушення ритму без фп (за винятком надшлуночкової тахікардії) були виявлені у 119 учасників (40,1%).

Це означає, що 119 учасників цієї роботи мали якусь аритмію, але фібриляції передсердь у них не було. Виходить, що apple watch в потенціалі здатні бачити і інші патології серця. Це дуже круто!

Які захворювання бачить apple watch

Цей висновок особисто для мене абсолютно не новий. Близько року тому я перебував на домашньому лікуванні з приводу одного захворювання і приймав таблетки, де в побічних ефектах було заявлено поганий вплив на серце. Приблизно через 3 місяці після прийому препаратів, я помітив, що б’ється воно в незвичному для мене ритмі.

Спочатку зовсім не звернув на це увагу, але коли ситуація повторилася, вирішив взяти на контроль свій пульс і знімати екг. Тим більше, що годинник у мене був на зап’ясті, і я міг зробити це в будь-яку хвилину. Кожен день я заходив в додаток здоров’я і переглядав показники пульсу. Також два рази на день проводив кардіографію: вранці і ввечері.

Як я знімав екг два рази на день і домігся деяких результатів.

Вже на другий день мого міні-дослідження я помітив, що екг працює погано. Постійно видає помилку, а результату вдається домогтися тільки на 3-4 вимірювання. У підсумку, на 4 день мій годинник вказали на ознаки миготливої аритмії. Тоді я відразу ж звернувся до лікаря для повного обстеження. Звичайно, я розумів, що миготливої аритмії там не буде, але сам факт відхилення від норми був очевидний.

У лікарні мені провели процедуру класичної екг, на якій я побачив інше порушення ритму. І ще тоді задумався: а може бути apple watch це трохи більше, ніж просто брязкальце за 30к рублів? а вам, читачі, пропоную подбати про своє здоров’я заздалегідь. Тим більше, що для цього у apple є ціле окремий додаток.