Виробник fairphone відомий раціональним і екологічним підходом до створення смартфонів і зручним для ремонту дизайном. У минулому році проміжною версією став апарат fairphone 3 plus, але тепер представлена набагато більш сучасна модель fairphone 4.

Цей смартфон оновили в багатьох компонентах, включаючи процесор середнього рівня snapdragon 750g 5g.у смартфоні минулого покоління застосовувався значно простіший snapdragon 632 4g. Буде підтримуватися 12 смуг частот 5g і 17 смуг 4g, але навряд чи буде mmwave.

Використовується екран lcd з роздільною здатністю fhd+ і діагоналлю 6,3 дюйма, захищений склом gorilla glass 5. Ємність батареї становить 3905 маг, для підзарядки застосовуються стандарти quick charge 4 і usb pd 2.0. Адаптер швидкої підзарядки потужністю 20 вт дозволить від нуля до 50% зарядити пристрій менше ніж за півгодини.

Основна камера має роздільну здатність 48 мп і підтримує оптичну стабілізацію зображення. Таку ж роздільну здатність отримала надширококутна камера з полем огляду 120°, а ще є сенсор глибини. Спереду розташовується камера 25 мп.

Серед інших компонентів можна назвати можливість встановити дві карти (фізичну sim-карту і esim), стандарт nfc, сканер відбитків пальців збоку і захист ip54.

Розробники обіцяють оновлювати цей пристрій до android 12 і 13, а можливо навіть до android 14 і 15. Це означає підтримку до 2024 року, хоча в прес-релізі йдеться про 2027 рік, незважаючи на припинення підтримки процесора з боку його виробника.

Також будуть випускатися щомісячні оновлення безпеки протягом двох років. Пізніше вони можуть почати виходити рідше, наприклад, щоквартально.

Гарантія на апарат дається терміном на 5 років, але на акумулятор це не поширюється. На щастя, батарея знімна, на відміну від переважної більшості сучасних смартфонів. При бажанні її можна буде купити і легко поміняти самому.

В модулях апарату стало більше підмодулів. Це покращує ремонтопридатність, оскільки не доведеться міняти весь модуль. Недолік полягає в несумісності модулів з апаратами минулих поколінь. Ще одним недоліком можна назвати відсутність роз’єму для навушників 3,5 мм.це було зроблено заради підвищеного захисту від води і пилу.

Продажі почнуться 25 жовтня, а попередні замовлення приймають вже зараз. Версія 6/128 гб обійдеться в $579. Є також варіант 8/256 гб за 649 євро.

Разом зі смартфоном були представлені бездротові навушники fairphone true wireless. Вони на 30% складаються з переробленого пластику.