При сучасному ритмі життя таке бездротове пристрій як hands-free все частіше є не розкішшю, а скоріше необхідністю. Цей бездротовий пристрій, що дозволяє, не займаючи руки відповідати на дзвінки, а також слухати музику. Це дуже зручно не лише для водіїв автомобіля, але і для людей, які не хочуть відволікатися від своїх звичних справ, але при цьому бажають залишатися на зв’язку. А враховуючи розміри сучасних телефонів і смартфонів, то бездротове пристрій Bluetooth ще й дозволяє не напружувати свої руки, навіть якщо вони вільні.

Для більшості користувачів підключення бездротових навушників може здатися складним і трудомістким процесом. Хоча насправді це зовсім не так: більш детально налаштування і підключення пристрою hands free ми розглянемо в цій статті.

До речі! Дізнайтеся, як підключити бездротові навушники через блютуз.

Налаштування навушників в операційній системі Android

Підключення та налаштування бездротової гарнітури, приблизно однаково у всіх операційних системах сучасних телефонів і смартфонів. Для початку ми детально розглянемо підключення в найбільш поширеною операційною системою Android:

 • Перше, що необхідно зробити, це природно розблокувати сам телефон. Далі перейти в панель швидкого доступу, через яку потрапляємо в налаштування телефону. Ярлик кнопки настройки зазвичай позначений іконкою у вигляді шестерні, натиснувши на яку потрапимо в меню налаштувань;
 • Тепер нам потрібно потрапити в налаштування самого Bluetooth модуля вашого Android пристрою. Меню налаштувань Bluetooth зазвичай знаходиться в одній з верхніх рядків і позначається синім іконкою, що нагадує головну англійську букву “B”. За замовчуванням модуль в системі вимкнений. Для активації блютус, необхідно натиснути на кнопку вкл. Якщо модуль був активований, відразу переходимо до наступного кроку;
 • Якщо Ви є вже не першим господарем даного телефону і Bluetooth-гарнітури то, швидше за все в меню серед доступних пристроїв вже буде присутня назва пристрою необхідного до підключення. Якщо в списку цього пристрою немає, то нам буде потрібно активувати на навушниках режим з’єднання з телефоном. Для цього на hands free гарнітурі потрібно натиснути кнопку включення і потримати, не відпускаючи її кілька секунд до того моменту, як на ній почне мигати індикатор. Після цього протягом декількох секунд на екрані телефону, в меню Bluetooth, з’явиться назва навушників. Якщо цього не сталося, то необхідно, не виходячи з Bluetooth вимкнути і включити даний модуль, після цього назва гарнітури повинна буде з’явитися в списку доступних пристроїв. Далі вам просто необхідно натиснути на назву появи пристрою і трохи почекати поки телефон виконає з’єднання з навушниками. Потім у меню списку підключених пристроїв повинно з’явитися назва даних навушників в статусі “підключено”;
 • У деяких випадках бездротові навушники при сполученні можуть зажадати введення пін-коду. Зазвичай на новому пристрої пін-код буває «оооо» або «1234». Якщо не один з цих варіантів не підійшов, то необхідно ретельно пошукати в інструкції код для підключення повинен бути вказаний там. Якщо бездротовий пристрій не нове, то пін-код повинен знати попередній господар.

  Подальше використання гарнітури не викликає складнощів, для того щоб, наприклад, відповісти на дзвінок зазвичай достатньо натиснути кнопку на самих навушниках. Для прослуховування музики досить включити гарнітуру на телефоні і активувати Bluetooth як вже розповідалося раніше, а далі на музичному плеєрі телефону просто включити улюблену музику, і вона автоматично повинна відтворюватися в навушниках. Якщо в якийсь момент сполучення не відбувається, можливо, бездротові навушники просто розряджені, так як вони також, як і телефон мають акумулятор, який потребує підзарядки. Для активації голосового управління або пошукової системи Google, на Bluetooth-гарнітурі досить натиснути і потримати кілька секунд кнопку відповіді на дзвінок.

  Підключення в «IOS»

  Для того щоб налаштувати бездротове пристрій на системі «iOS», необхідно виконати практично ті ж самі дії у дещо іншій послідовності, описаній нижче:

 • Для цього знаходимо на робочому столі значок пристрою, що нагадує декілька шестерень і, натиснувши на нього, переходимо в меню налаштувань;
 • А далі все по тій же схемі знаходимо меню налаштувань Bluetooth і натискаємо кнопку включення;
 • Після цього, так само як і на «Андроїд» навушники повинні з’явитися в списку доступних пристроїв, натиснувши на їх назву, аналогічним способом виконуємо підключення. Статус підключення на «iOS» системі відображається поруч зі значком акумуляторної батареї. Рівень заряду бездротового пристрою можна подивитися там же;
 • Якщо ж після синхронізації звук все одно продовжує йти на динамік телефону, вам потрібно активувати передачу звуку на гарнітуру вручну. Для цього виконуємо наступні дії:

  • У налаштуваннях знаходимо меню «основні»;
  • далі «універсальний доступ»;
  • після цього переходимо в меню «вхідні дзвінки»;
  • вибираємо режим «гарнітура».

  Після цих маніпуляцій, якщо навушники свідомо справні, звук буде перенаправлятися в навушник. Якщо ж цього не відбувається, швидше за все проблема в самих навушниках.

  Якщо навушники підключається тимчасово, то після відключення натиснувши на назву навушників необхідно вибрати опцію «забути пристрій». Після цього всі дані і можливість автоматичної синхронізації саме з цими навушниками будуть видалені з телефону. Для того щоб в наступний раз підключити ці ж навушники потрібно буде виконати всю операцію синхронізації з самого початку. До речі, це також є одним із способів вилікувати телефон, якщо після декількох успішних синхронізації він перестав автоматично підключати бездротові навушники.

  На всіх інших існуючих операційних системах підключення бездротових навушників виконується аналогічним способом і не викличе у вас складнощі, якщо ви ознайомилися з цією інструкцією.