23 липня школярка з флориди на ім’я сара франклін опублікувала звичайне відео на своєму каналі в соціальній мережі tiktok. Всередині було кілька порад, як просто заробити трохи грошей, що і призвело до абсолютно несподіваних наслідків.

Сара франклін дізналася про існування платформи prolific і поділилася новими можливостями з глядачами. Справа в тому, що команди дослідників проводять різні опитування. Чим більше грошей пройти, тим більше грошей можна отримати. Дані з prolific використовуються для написання наукових робіт дослідниками з сша та інших країн і вважаються репрезентативними, оскільки вибірка відповідає випадковому розподілу учасників відповідно до гендерних ознак і віку. Ось тільки після публікації сари франклін платформу буквально наповнили підлітки жіночої статі.

Відео набрало більше 4,1 мільйона переглядів, а результатитисячі досліджень довелося скасовувати, адже анкети підлітків в такій количестведостовірності не сприяють. Повідомляється, що до 24 липня на prolific гендерне визначення було приблизно рівним, але після цього 90% респондентів стали жіночої статі із середнім віком 21 рік.

На даний момент положення на prolific приходить в норму. Незважаючи на те що частка жінок там все ще перевищує 60%, багато дослідників повернулісвої опитування, оскільки велика частина з фанатів сари франклін вже покинула платформу. Відомо, що раптова публікація в tiktok призвела до більш ніж 4600 наукових експериментів.