Про те, де завантажити програму CCleaner, і як її встановити, читайте у статті:

Очищення комп’ютера програмою CCleaner.

Основний функціонал програми складається з чотирьох вкладок:

 • Очищення
 • Реєстр
 • Сервіс
 • Налаштування

Вкладка «Реєстр»

Крім свого головного призначення – очищення системи від «сміття», в програмі є можливості для аналізу цілісності реєстру. Для цього у вкладці «Реєстр» необхідно вибрати відповідні пункти, для яких буде проводитися аналіз, і виконати «Пошук проблем». Також тут є зручна можливість для аналізу окремих пунктів, не знімаючи галочок з інших. Щоб це зробити, потрібно натиснути правою кнопкою миші на цікавить Вас пункті і виконати пошук.

Рис. 1

По закінченню, у разі виявлення проблем, натискаємо «Виправити». На пропозицію «Зберегти резервні копії зроблених змін?» відповідаємо «Ні».

Рис. 2

Далі програма буде приводити опис знайдених проблем і методи їх усунення. Натискаємо «Виправити перевірено».

Рис. 3

Вкладка «Сервіс»

Рис. 4

Вкладка «Сервіс» складається з чотирьох підрозділів:

1. «Видалення програм». Тут можна виконати:

  • a. Видалення програми з комп’ютера – кнопка «Деінсталювати».
  • b. Кнопка «Видалити» виконає видалення даних про деінсталяції з реєстру, але додаток при цьому видалено не буде.
  • c. Щоб змінити ім’я програми, у списку виберіть «Перейменувати» і введіть потрібне ім’я.

2. «Автозавантаження». Тут міститься інформація про процеси, що запускаються при старті Windows. Розглянемо більш докладно підпункти:

  • a. «Windows». В цій вкладці можна переглянути список програм, які запускаються разом з системою.
  • b. Вкладка «Internet Explorer» містить відомості про встановлені розширення, інструментальних панелях (ToolBar) та ін. для браузера.
  • c. «Заплановані завдання» надає інформацію про заплановані оновлення або службових операціях для Ваших програм.
  • d. «Контекстне меню». Тут показуються пункти, які додаються до контекстного меню для файлів або папок.

Для управління параметрами автозавантаження є кнопки «Включити» і «Вимкнути». Для того, щоб відредагувати відповідний список, скористайтесь кнопкою «Видалити».

3. У пункті «Відновлення системи» знаходиться інформація про наявні точки відновлення, з можливістю їх видалення.

4. «Стирання дисків». Вільне місце на диску можна назвати «умовно вільним», насправді там можуть зберігатися частини файлів, що залишилися після видалення. Дана опція потрібна для повного видалення даних, що унеможливлює їх відновлення.

При використанні процедури затирання даних або вільного місця можуть виникнути проблеми. Використовуйте на свій страх і ризик.

Вкладка «Налаштування»

У вкладці «Налаштування» можна виконати більш тонке налаштування роботи програми.

Рис. 5

Даний пункт ділиться на п’ять вкладок:

1. «Налаштування». Тут можна вибрати мову програми, активувати опцію «Виконувати очищення при запуску комп’ютера», вибрати режим очищення, налаштувати опцію автоматичного оновлення програми, а також вибрати диски для аналізу і очищення (за промовчанням вибрано лише диск С).

Встановлена галочка в пункті «Очищати вільне місце в MFT» вказує програмі видаляти непотрібну інформацію в Master File Table – головної файлової таблиці, проте особливої потреби в цьому немає.

Щоб ця опція спрацювала необхідно встановити галочку в пункті Очищення->Інше->Очищення вільного місця.

2. Cookie – файли. Дана вкладка складається з двох колонок. У першій містяться «куки» всіх відвіданих сайтів, які призначені для видалення, у другій – cookie-файли для збереження. Для того, щоб перемістити файли з однієї колонки в іншу, скористайтеся стрілками навігації або просто перетягніть їх мишею.

3. «Включення». Додаючи сюди шляхи до файлів або папок, користувач вказує програмі завжди виконувати видалення відповідних об’єктів. Дана опція спрацює, якщо вибрано пункт Очищення->Інше->Інші файли і папки.

4. «Виключення». Функція, обернена до попередньої. Додаючи шляхи до файлів, папок або гілках реєстру, Ви виключаєте зі списку аналізованих елементів системи.

5. Вкладка «Додатково». Надає доступ до розширених налаштувань програми:

  • a. «Показувати результати в докладному поданні» – результати аналізу і очищення будуть показуватися в більш детальному вигляді.
  • b. «Видаляти файли з папки Temp тільки якщо вони старше 24 годин». Незважаючи на те, що папка Temp призначена для зберігання тимчасових файлів, цю галочку краще не знімати, з причини того, що недавно створені файли можуть використовуватися програмами.
  • c. «Видалити з кошика тільки файли старше 25 годин». Зміст опції ясний – захист користувача від його ж неуважність. Залишаємо галочку.
  • d. «Закривати програму після очищення». Програма автоматично закриється після завершення очищення.
  • e. «Запитувати створення резервних копій реєстру». При очищенні реєстру буде надаватися можливість зберегти резервні копії зроблених змін. Залишаємо галочку.
  • f. «Згортатися в область сповіщень». При мінімізації вікна програми її значок з’являється поруч з годинником.
  • g. «Зберігати налаштування програми в INI-файлі». Опція, що дозволяє створити конфігураційний файл з налаштуваннями і використовувати його на різних комп’ютерах з програмою CCleaner.
  • h. «Завдання списків переходів». При натисканні правої кнопки миші на значку програми в панелі завдань з’явиться меню з інформацією.

Рис. 6

На цьому огляд основних можливостей програми можна закінчити.

Адміністрація сайту висловлює подяку автору MasterSLIVA за підготовку матеріалу.

Джерело: http://opensharing.org.ua/