Рішення компанії google для оптимізації роботи світлофорів, побудоване на штучному інтелекті, що використовувалося в чотирьох місцях в ізраїлі, дозволило скоротити споживання палива і затримки дорожнього руху на 10-20 %, повідомила компанія в середу. Вона додала, що планує протестувати програмний продукт в ріо-де-жанейро.

Reuters / paresh dave

Виходячи з результатів тестування технології в хайфі і беер-шеві (ізраїль), муніципальне управління дорожнього руху ріо-де-жанейро покладає великі надії на те, що ші допоможе більш ефективно управляти роботою світлофорів. Агентство reuters повідомило, що система буде впроваджена тут протягом декількох місяців, і найближчим часом буде оголошено, в яких саме місцях.

Дослідницький проект, що знаходиться на ранній стадії, належить до нових програмних ініціатив google в рамках боротьби зі зміною клімату. Компанія відгукнулася на заклики своїх співробітників, а також екологічних груп терміново використовувати свій вплив для боротьби з глобальним потеплінням.

Хоча google ніяк не відреагувала на заклики її критиків припинити продаж технологій нафтовим компаніям або фінансувати законодавців, які заперечують глобальне потепління, вона все ж зробила екологічну стійкість одним з пріоритетів своєї діяльності.

Google планує в найближчі тижні дозволити користувачам термостатів nest купувати сертифікати на відновлювану енергію (renewable energy certificates) за $10 на місяць, щоб компенсувати викиди від опалення та роботи кондиціонерів. Сертифікати надійдуть від проектів в техасі, включаючи вітряну ферму bethel wind farm і сонячну електростанцію roseland solar. За словами google, велика частина наданих користувачам коштів піде на покупку електроенергії в кредит і оплату рахунків за комунальні послуги.