Взятий владою багатьох країн курс на зниження вуглецевих викидів поставив перед логістичною галуззю завдання по зміні парку вантажівок з двс на електричні або водневі моделі. Volvo вважає, що вже пора займати місце на ринку, а тому в наступному році збирається поставити одному з клієнтів партію з 100 акумуляторних вантажівок.

Джерело зображення: bloomberg, volvo group

Про це стало відомо з подачі ресурсу bloomberg, який повідомив про укладення контракту між volvo group і європейською логістичною компанією dfsa a/s. За умовами угоди, в четвертому кварталі 2022 року цей корпоративний клієнт volvo отримає сотню електричних вантажівок, здатних без підзарядки долати до 300 км з вантажем на борту. На даний момент цей контракт є найбільшим для volvo в сегменті вантажного електричного транспорту.

Зрозуміло, ця сотня вантажних машин на електротязі є лише краплею в морі на тлі статистики поставок дизельних вантажівок шведської марки. Тільки за перші шість місяців поточного року volvo відвантажила клієнтам близько 95 тисяч одиниць комерційного транспорту. Навіть при такому співвідношенні поставок volvo не соромиться називати себе лідером в сегменті вантажівок на електротязі.

Не будемо забувати, що європейському виробнику активно наступає на п’яти південнокорейська компанія hyundai. Вона вже відправила на випробування до швейцарії кілька десятків вантажівок з водневими паливними осередками. Запас ходу цих машин наближається до 400 км, тому від батарейних вантажівок volvo вони в цьому плані не особливо відрізняються, але заправка воднем займає набагато менше часу, ніж зарядка тягових батарей вантажної машини. У комерційному сегменті важливо знижувати час простою транспорту, і цей фактор покупці будуть враховувати при виборі виду екологічно чистої альтернативи дизельним машинам.

Сама volvo розраховує до 2030 року довести частку вантажних автомобілів, що працюють без необхідності споживати викопні види палива, до 50% власного асортименту продукції. Стартап nikola збирається оснащувати свої вантажівки і акумуляторними, і водневими силовими установками, і у цієї молодої компанії вже з’явився перший замовник в особі порту гамбурга — контракт передбачає поставку 25 батарейних вантажівок до кінця наступного року. Клієнт отримає не тільки вантажівки, але і відповідні для них зарядні станції.