Існує безліч факторів, що вплинули на виникнення дефіциту мікросхем, який торкнувся багато галузей. Наприклад, це різко збільшений попит на чіпи, виробничі проблеми, викликані пандемією коронавірусу, і майнінг криптовалюта. За словами tsmc, до цього списку можна зарахувати і штучний дефіцит, який створюють компанії, що накопичують великі запаси чіпів.

Hothardware.com

Може здатися неймовірним, що компанії можуть накопичувати мікросхеми в умовах дефіциту. Тим не менш, це так, і це одна з головних причин того, що чіпів не вистачає іншим. Голова tsmc марк лю (mark liu) пояснює, що деякі компанії почали панічно скуповувати мікросхеми через побоювання з приводу потенційного впливу на галузь ескалації торгової війни між сша і китаєм. Лю каже, що не знає, які саме компанії запасають чіпи, проте стверджує, що мікросхем було вироблено набагато більше, ніж кінцевих продуктів з ними.

Накопичення чіпів-одна з проблем, з якими стикається tsmc, і компанія вживає заходів для виправлення ситуації. Лю каже, що він і його команда аналізують дані, щоб визначити, які клієнти дійсно потребують чіпів, а які купують і відкладають їх. Лю сказав, що в результаті досліджень ринку tsmc відклала замовлення для ряду великих клієнтів, незважаючи на те, що вони можуть бути не задоволені таким рішенням, тому що найбільший чіпмейкер «повинен робити те, що краще для галузі».

Буде цікаво подивитися, як політика tsmc щодо накопичення чіпів виробниками електроніки вплине на стан ринку. Тим не менш, галузеві експерти впевнені, що ослаблення дефіциту в найближчі місяці очікувати не варто.