У цій статті я вам розповім про те, як зменшити картинку без втрати якості з допомогою простий, безкоштовною і русифікованої програми RIOT. Дана програма являє собою ефективний інструмент для роботи з вагою картинки.


RIOT – це абревіатура, яка розшифровується як radical image optimization tool. В перекладі означає радикальний інструмент оптимізації зображень. Програма корисна при відправці фото через інтернет, завантаження зображень на якийсь сайт і оптимізації зображень для вебмайстрів. Основна перевага програми – вона стискає картинку максимально, наскільки це можливо, без візуально помітних відмінностей.


Це теж може вам допомогти:

 • Просунутий редактор зображень Pixlr онлайн
 • Редагування зображень на Microsoft Picture Manager
 • Програма для редагування фото PhotoFiltre Studio

Ви можете завантажити програму RIOT російською мовою за посиланнями нижче. Наводжу інсталяційну і portable версію.

RIOT

 • Операційна система: Windows XP, Vista, 7;
 • Мова: російська (переклад з англійської від Leserg);
 • Розробники: Lucian Sabo.

Не рекомендується включати «Автоматично перевіряти наявність оновлень», так як, якщо програма оновиться, інтерфейс стане англійською.

Завантажити зараз!63 Завантаження
RIOT Portable

 • Операційна система: Windows XP, Vista, 7;
 • Мова: російська (переклад з англійської від Leserg);
 • Розробники: Lucian Sabo.

Завантажити зараз!71 Завантаження

Як зменшити картинку без втрати якостей

Перед тим, як зменшити картинку без втрати якості, необхідно встановити RIOT і відкрити її (або просто запустити її, якщо ви завантажили собі portable). Ви побачите інтерфейс, який дуже простий.

Отже, спочатку завантажуємо в RIOT картинку, яку потрібно зменшити. Для цього натискаємо кнопку «Відкрити» і вибираємо зображення в комп’ютері. Картинка з’явиться в програмі. Зліва ми бачимо її оригінал, праворуч – копію з меншим розміром.

Додайте зображення в RIOT

Над вікнами написаний вага картинки. Вже на цьому етапі можна зберегти зображення в стислому якості (через кнопку зберегти).

Різниця у вазі зображень

Однак можна покрутити ще налаштування, щоб отримати кращий ефект.

Якщо в якості кінцевої зображення використовується зображення у форматі .jpeg (рекомендую саме цей формат), то можна пограти з повзунком «Якість JPEG» — якщо його зменшити, то вага картинки буде зменшуватися. Програма RIOT пропонує оптимальне значення, але можна спробувати зменшити його вручну, і при цьому стежити за тим, як картинка змінюється зовні в правому вікні.

Список «Кольорова субдескридетация» теж можна підкрутити і вибрати оптимальний для вас показник. Також для установки доступно «Кодування» — якщо вибрати «Прогресивне», то вага буде менше.

Коли ви виставили необхідні параметри, можна визначити, чи відрізняються зображення один від одного візуально. Для цього необхідно натиснути і утримувати кнопку «Порівняння», яка знаходиться між двома предпросмотрами. При натисканні оригінал накладеться на підсумкову картинку, і ви одразу побачите різницю, якщо вона є, звичайно ж.

Визначення різниці між картинками

Якщо ви задоволені результатом, то можете зберегти картинку. Для цього натисніть кнопку «Зберегти», і виберіть, куди зберегти це зображення.

Можливості програми RIOT

 • Пакетна обробка зображень. Тобто, зменшувати зображення без втрати якості можна партіями, при цьому їх кількість не обмежується. Для цього є кнопка у верхній панелі «Пакетна обробка».
 • У RIOT можна завантажити близько 30 форматів зображень. Однак кінцеве зображення може бути тільки в одному з трьох форматів .jpeg, .png і .gif. Для кожного з трьох є свої методи стиснення.
 • У нижній панелі є вкладки з додатковими інструментами, наприклад, видалення метаданих, корекція картинки та інше.
 • Три режими роботи: автоматичний – картинки самі стискаються, залишається тільки зберегти; напівавтоматичний – є можливість трохи змінити налаштування стиснення; і ручний – можна повністю управляти стисненням.