У цій статті я покажу, як змінити букву диска, не використовуючи ніяких програм і утиліт. Звичайно ж, є спеціальні софтові методи, але ми зараз обійдемося без них. Спосіб, про який я розповім, підійде для Windows XP, Windows 7 і інших операційних систем.

Навіщо міняти букву диска? Причин для цього може бути багато. Можливо, система пропустила якусь букву, і вас не влаштовує, коли, припустимо, спочатку йде диск D, а потім, замість E, відразу F (наприклад, мене нервує такий безлад). Чи це знадобиться, якщо система призначила двох різних диска однакову літеру (таке теж трапляється). Один з них буде працювати некоректно. Цей випадок я навіть вже розглядав способи вирішення проблеми, коли комп’ютер перестав бачити флешку.

Отже, якою б не була мотивація, ось вам інструкція, як змінити букву диска. Я показую на прикладі Windows XP. На якийсь інший ОС все буде приблизно так само, ви зможете розібратися з моїми картинками.Це вам теж може бути цікаво:

 • Як вибрати і купити внутрішній жорсткий диск для комп’ютера або ноутбука
 • Установка жорсткого диска на комп’ютер
 • Як змінити розмір диска

Як змінити букву диска

Щоб змінити букву диска, зробіть все з нижче наведеної інструкції.

 • Натисніть «Пуск» і виберіть пункт «Виконати» (або поєднання клавіш win+R).
 • Введіть у вікні «diskmgmt.msc» (без лапок) та натисніть кнопку «Ок».

  Запускаємо «Управління дисками»

 • У вікні «Керування дисками» клацніть правою кнопкою мишки на потрібний диск і виберіть пункт «Змінити букву диска або шлях до диска».

  Міняємо букву диска

 • Тепер відкрилося ще одне вікно, в якому потрібно натиснути кнопку «Змінити» і з випадаючого списку вибрати таку літеру, яку ви хочете присвоїти цьому диску. Потім натисніть кнопку «Ок».

  Міняємо букву диска

 • З’явиться попередження, що зміна букви диска призведе до збоїв у запуску деяких програм. Тут погоджуємося і натискаємо «Так» (можуть з’явитися й інші попередження, у них теж потрібно погоджуватися).

  Міняємо букву диска

Тепер ви повинні побачити, що буква диска змінилася.


Перед тим, як змінити букву диска, пам’ятайте дві речі: по-перше, змінити букву диска, на якому встановлена Windows, не можна (зазвичай це диск C); а по-друге, якщо на диску, букви якого ви змінюєте, встановлені якісь програми, то вони можуть не працювати або працювати некоректно після цієї операції (як вас і попереджали в повідомленнях). Виправити це можна перезавантаженням, а якщо не запрацює – перевстановлення софта, який не функціонує.

Всі ярлики, які вказували раніше на цей диск, також не будуть працювати. Проте з такими проблемами доводиться стикатися рідко, так як на несистемні диски рідко встановлюються програми і ведуть ярлики.