Видобуток ефіру вже не здатна забезпечити майнер високою прибутковістю. Хакери так і не змогли остаточно зламати алгоритм nvidia lhr, а значить бідолахам доводиться втрачати 30% ефективності при кожному випаданні пари монеток. Першу половину жовтня криптовалюта постійно дорожчали, а багато геймери побоювалися, що відеокарти підуть слідом за ефіром. Російські покупці вже кілька днів масово розбирають найбільш популярні моделі, що призвело до зникнення декількох серій з магазинів. Швидше за все, це продовжиться, а врятувати становище може велика партія нових відеокарт. Ну а поки погляди геймерів кинулися в магазини, власники старих флагманів демпінгують.

На початку жовтня ми відзначали, що майнер скинули вартість geforce gtx 1080 ti на 10 000 рублів. Для відеокарти за 55 000 рублів, це дуже навіть непогано, але завжди може бути краще. Як виявилося, власники geforce gtx 1080 ti активно намагаються позбутися своїх відеокарт. Нижче можна розглянути кілька скріншотів. Ми не робили якусь добірку, представивши кілька знаходяться вгорі списку нових відеокарт. Це означає, що на авито можна зустріти як більш дорогі варіанти, які ще довго будуть припадати пилом на полицях, так і зовсім бюджетні варіанти. Брати останні не радимо, адже вони можуть мати незначні поломки, що в майбутньому призведе до повного виходу їх ладу.

до речі, на тлі geforce rtx 3060 стара geforce gtx 1080 ti сьогодні виглядає набагато привабливіше. Подумайте: продуктивність обох карт дорівнює, а хашрейт в майнінг ефіру становить 45 mh/s. Теоретично, geforce rtx 3060 дає вам чималі 45 mh/s, але сьогодні всі карти продаються з захистом lhr, тому можна в кращому випадку сподіватися на 35 mh/s. За фактом за geforce rtx 3060 тільки трасування променів. Дана функція все ще не з’явилася в більшості ігор, а також сильно знижує продуктивність, тому багато хто воліє відключати її при першому запуску. Важливо враховувати, що сьогодні між двома картами різниця в 30 000 рублів.

Ми не пропонуємо вам бігти на вторинний ринок за geforce gtx 1080 ti, яка взагалі може бути підгорілою або вичавленою на фермі. Проте багато наших читачів оцінять можливість заощадивши, отримавши високу швидкість в іграх, поєднуючи це з майнінг. Незабаром у продаж може надійти нова бюджетна radeon rx 6600. Очікується, що вона отримає відносно низьку ціну, що може ще більше вплинути на вартість старого флагмана на вторинному ринку.