У цій статті я розповім вам про те, як захистити флешку від вірусів. Ця задача буде актуальна для тих, хто змушений часто використовувати свій накопичувач на сторонніх комп’ютерах. Так, достатньо лише підключити флешку до зараженому комп’ютера, як на неї миттєвої можуть перейти віруси. І потім, коли ви підключите цю флешку на своєму комп’ютері шкідливі програми перейдуть і до вас.

Як захистити флешку від вірусів

Спосіб, який я зараз покажу, дає 99% гарантії, що флешка не буде заражена на сторонньому комп’ютері. До того ж, він зручний і практичний. Тому негайно переходжу до розповіді.

Перед тим, як захистити флешку від вірусів, переконайтеся в тому, що у вашого накопичувача файлова система NTFS. Це важливо, оскільки метод не спрацює з файловою системою FAT32, яка часто буває на флешках.

Щоб дізнатися файлову систему, підключіть флешку до комп’ютера, знайдіть її в провіднику, натисніть на неї правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Властивості». У вікні ви побачите назву файлової системи.

Якщо у вас файлова система NTFS, то це потрібно виправити форматування флешки. Натисніть правою кнопкою на накопичувач і потім пункт «Форматувати».

У вікні, В опції «Файлова система» виберіть пункт «NTFS» і потім натисніть «Почати».


При форматуванні всі файли будуть видалені. Тому перед цим скопіюйте все потрібне з флешки на комп’ютер, а після завершення форматування поверніть файли назад.

Форматування пройде за кілька хвилин. Час залежить від обсягу флешки. Коли воно завершиться, можна приступати до наступного кроку інструкції про те, як захищає флешку від вірусів.

Отже, коли у вашого накопичувача файлова система NTFS, знову зайдіть у властивості флешки, клікнувши на неї правою кнопкою і натиснувши пункт «Властивості». Перейдіть у вкладку «Безпека». Ви побачите, що Windows має повний доступ до накопичувача (всі дозволи відзначені галочками).

Суть захисту флешки від вірусів полягає в тому, щоб обмежити дозволи. Тому натисніть кнопку «Змінити» і залиште дозвільні галочки тільки на опціях «Список вмісту папки» та «Читання». Після цього натисніть кнопку «Ок».

Таким чином, ви зробите так, що флешка буде доступна тільки для читання, а змінювати на ній файли або записувати нові не вийде. Спробуйте що-небудь скопіювати на флешку – ви побачите помилку. Це означає, що ніякий вірус на цей накопичувач записатися більше не зможе.

Тепер ви знаєте, як захистити флешку від вірусу. Пам’ятайте, що якщо вам потрібно буде зберегти на вашому накопичувачі якісь файли, потрібно знову повернуся дозволу, які ви прибрали по інструкції вище, встановивши знову всі галочки. Після цього дозволу можна знову зняти.