Canalys опублікувала попередні фінансові дані по ринку комп’ютерів за третій квартал 2021 року. Згідно з даними аналітичної компанії, світовий ринок пк виріс на 5% протягом тримісячного періоду і досяг 84,1 мільйона проданих пристроїв, що стало результатом п’яти кварталів безперервного зростання.

9to5mac.com

Canalys каже, що зростання в цьому кварталі сповільнилося через збої в глобальному ланцюжку поставок. Аналітики компанії кажуть, що дефіцит комплектуючих збережеться і протягом усього 2022 року. Canalys називає дефіцит компонентів головним стримуючим фактором для прискорення зростання ринку пк. Після більш ніж одного року з початку пандемії, пов’язані з covid-19 обмеження все ще впливають на ринок комп’ютерної техніки. Очікується, що особливо гостро наслідки дефіциту будуть видні в прийдешній передсвятковий сезон, коли попит по деяких позиціях перевищить пропозицію.

За оцінками canalys, найшвидші темпи зростання серед усіх виробників комп’ютерів продемонструвала dell. Компанія продала на 26,7% пристроїв більше, ніж роком раніше. У третьому кварталі цього року компанія зайняла 15 % глобального ринку комп’ютерів. Наступна за темпами зростання apple. Поставки компанії зросли на 14,4% в річному численні. Зараз apple контролює 8,5 % світового ринку комп’ютерів. Третьою за темпами зростання стала acer, яка за рік наростила продажі на 5,7 %.

Що стосується присутності на ринку, лідером залишається lenovo, яка продала 24,1% від загальної кількості комп’ютерів. Її продажі зросли на 2,5% в річному численні. Друге і третє місця за часткою ринку займають hp і dell відповідно.