Процесорам amd ryzen офіційно виповнилося п’ять років. Нова лінійка продуктів з процесорами на базі архітектури zen першого покоління була запущена в 2016 році і дозволила компанії не тільки скоротити відставання від конкурента, але і випередити його в різних сегментах ринку. У святковому відео директор з маркетингу джон тейлор і директор з технічного маркетингу роберт хеллок згадали пройдений шлях, а також розповіли про те, що очікує платформу ryzen в найближчому майбутньому.

benjamin lehman, unsplash

Підтверджено, що лінійка оновлених процесорів zen 3 з 3d компонуванням і збільшеним кешем 3d v-cache запускається на початку 2022 року, в цей же період amd планує представити нову серію ноутбуків з поліпшеною енергоефективністю. Після zen 3d споживачів очікує нова платформа am5 і процесори на базі нової архітектури zen 4.

Хеллок заявив, що наступна платформа буде підтримувати ddr5 і pcie gen5 (час на відео 7:07). Однак неясно, чи буде pcie 5-го покоління підтримуватися найпершою лінійкою процесорів zen 4 і всіма версіями наборів системної логіки для майбутньої платформи. Раніше в мережу потрапила документація зі схемою платформи am5, де була реалізована підтримка тільки pcie gen4, можливо, це був не самий просунутий варіант. Також фахівець підтвердив, що системи охолодження am4 будуть сумісні з am5.

Відносно енергоефективності та продуктивності amd працює над схемою, яка динамічно змінює керуючий процесором алгоритм для адаптації під різні сценарії навантаження. Наприклад, окремі алгоритми можуть бути оптимізовані для однопотокового, багатопотокового або змішаного навантаження.