Через кілька місяців використання переносних ПК, мабуть, всі починають задаватися питанням про те, чому ноутбук сильно нагрівається. Дане явище буде відбуватися на кожному комп’ютері рано чи пізно, і його бажано усунути. У даній статті я розповім про всі можливі причини нагрівання, а також способи їх усунення.

А для початку поставлю планку – коли слід турбуватися, а коли можна залишити як є. Так, якщо дуже сильно нагрівається ноутбук, настільки, що боляче доторкнутися, потрібно терміново вирішувати проблему. Якщо нагрів щодо слабкіше, але це відбувається протягом тривалого часу, проблема теж потребує виправлення. В інших випадках нагрівання комп’ютера можна вважати нормальним – не сильний, не постійний.

Це вам може бути цікаво:

 • Як часто міняти термопасту, і як це робити
 • Що робити, якщо сильно шумить кулер
 • Придбати охолоджуючу підставку для ноутбука

Всього є три причини, чому ноутбук сильно нагрівається

Причина 1. Постільна білизна

Основна причина, чому ноутбук сильно нагрівається (навіть якщо він зовсім новий), полягає в тому, що ви сидите з ним у ліжку, поклали його на простирадла або ковдри і закрили ними охолоджуючі проходи. Особливо убивчі для комп’ютера дії, коли деякі під час перегляду фільму накривають ковдрою клавіатуру. Як ніби парниковий ефект.

Усунення цього явища елементарно – просто сядьте за стіл і не псуйте дорогу техніку.

Ноутбук на ліжку буде нагріватися

Причина 2. Пил

Пил – це наступна причина, чому ноутбук сильно нагрівається. І вона станеться з будь-яким комп’ютером рано чи пізно. Пил забиває вентиляційні ходи, повітря всередину потрапить погано, і радіатори починають нагріватися.

Щоб вирішити таку проблему, доведеться трохи розібрати комп’ютер. Як правило, в більшості моделей виробники передбачили спрощений доступ до охолоджуючим радіаторів процесора, тому можна буде відкрутити пару гвинтів, щоб очистити пил. В іншому випадку – розбирати більшу частину корпусу.

Перед тим, як зробити, щоб ноутбук не нагрівався, вам потрібно обзавестися малопотужним пилососом або, на крайній випадок, пензликом, а також ваткою і спиртом. Отримавши доступ до курним зон, потрібно прибрати всю пил пилососом або щіткою, не пошкодивши ніяких деталей. А потім, змочивши ватку спиртом, акуратно усунути затверділу пил. Пам’ятайте, що потрапляння спирту на материнську плату або мікросхеми на ній, загрожує невиправною поломкою. Будьте обережні.

Після процедури комп’ютер можна включати через хвилин 15-20.

Від пилу ноутбук буде нагріватися

Причина 3. Не працює вентилятор

І остання причина, чому ноутбук сильно гріється – непрацюючий вентилятор. Найсумніша і розтратна причина, так як, швидше за все, доведеться купувати новий і тягтися в сервіс центр.

Але перед цим можна спробувати самому. Потрібно відкрити корпус, знайти там вентилятор і змастити підшипник. Можливо, він став крутитися повільніше із-за нестачі мастила. Якщо це допомогло, то радійте. Якщо ні, то справа в несправності підшипників – несіть в сервіс центр або купуйте новий такий же куллер і міняйте його самі, якщо вмієте.

Вентилятори в ноутбуках зазвичай служать до 5 років. Так що рано чи пізно і ця причина дуже сильного нагрівання ноутбука наздожене вас.

Поломка кулера може стати причиною нагрівання

І ще кілька причин

Є ще кілька причин, чому ноутбук сильно нагрівається, але вони індивідуальні і зустрічаються рідко:

 • Якщо в кімнаті жарко, то комп’ютер буде нагріватися більше.
 • Якщо нагрівається ноутбук під час гри або важкої програми, то справа у внутрішніх чинниках. Коли комп’ютер навантажують великою кількістю складних завдань, його процесор, жорсткий диск, відеокарта вимагають більше потужностей і тому виділяють більше тепла.
 • Нагрів може бути в жорсткому диску. Це відбувається, коли велика кількість файлів передаються або приймаються внутрішньо, в межах локальної мережі або через інтернет.

Профілактика нагрівання

Щоб не задаватися в наступний раз питанням, чому ноутбук сильно нагрівається, слід дотримувати певні заходи, які дозволять віддалити момент виникнення критичної температури.

 • Не бажано брати комп’ютер в ліжко.
 • Бажано охолоджувати кімнату влітку.
 • Падіння і грубе фізичне вплив може збити підшипники кулера, від чого він стане крутитися повільніше.
 • Під час роботи ноутбук потрібно ставити на рівну поверхню, так, щоб він стояв на своїх чотирьох ніжках.
 • Домашні тварини з линяющей шерстю, що приходять погрітися до комп’ютера, можуть швидко блокувати вентиляційні ходи.
 • ПК рекомендується раз на рік чистити від пилу.
 • Можна придбати спеціальну підставку, в яку вбудовані спеціальні кулери, що живляться від USB. Дуже зручно і практично.