Софі чжан (sophie zhang), колишня фахівець facebook з аналізу даних, заявила, що вона надала правоохоронним органам сша «детальну документацію щодо потенційних кримінальних злочинів». Крім того, вона висловила готовність дати свідчення перед конгресом.

Марк цукерберг / джерело: businessinsider.com

Пані чжан дала інтерв’ю каналу cnn і схвалила згуртованість обох найбільших політичних партій сша, які засудили facebook після того, як колишня співробітниця компанії френсіс хаген (frances haugen) виступила в сенаті. Зокрема, хаген заявила, що для компанії пріоритетом є прибуток, а не безпека користувачів на платформах facebook і instagram.

Чжан була звільнена з facebook в серпні 2020 року, однак перед відходом вона опублікувала записку обсягом 7800 слів, в якій детально описала, як, на її думку, компанія дозволяла авторитарним режимам по всьому світу маніпулювати платформою. Відповідні документи вона передала представникам правоохоронних органів, проте не уточнила, з яким саме відомством вона почала співпрацювати. “на моїх руках кров”, – йдеться в записці чжан. А звільнили її нібито за “погану роботу”. Своє визнання вона опублікувала на внутрішньому ресурсі компанії, а також розмістила записку на своєму особистому сайті. У липні вона повідомила, що компанія facebook подала скаргу її хостинг-провайдеру, після чого сайт був відключений.

Френсіс хаген / джерело: businessinsider.com

У відповідь на прохання видання insider прокоментувати слова чжан, представник facebook заявив, що бюджет програми безпеки платформи становить $13 млрд. Даним питанням займаються 40 000 чоловік, вони перевіряють контент на 50 мовах світу, представництва компанії відкриті в 20 місцях по всьому світу. З 2017 року служба безпеки ліквідувала понад 150 груп фейкових користувачів у 50 країнах світу. Він також заявив, що компанія з усією відповідальністю ставиться до забезпечення безпеки користувачів.

При цьому, як зазначила френсіс хаген, у facebook не вистачає ресурсів для боротьби зі зловживаннями користувачів, які публікують контент на мовах, відмінних від англійської. Однак, на думку глави компанії марка цукерберга (mark zuckerberg), свідчення хаген створюють «помилкову картину» facebook.