Відразу ж після релізу windows 11 з’ясувалося, що абсолютно всі процесори ryzen працюють на ній з помилками. Кілька днів тому ми детально писали на цю тему, тому звертайтеся в наш матеріал. У вівторок 12 жовтня microsoft випустила новий патч, який істотно погіршив становище, адже затримки досягли рекордних значень. Представники amd обіцяють, що рішення вже близько і надійде на комп’ютери до кінця жовтня. Будемо сподіватися, що це правда, адже, згідно з останніми тестами, стан справ набагато гірше, ніж здавалося спочатку.

Дані отримані хлопцями з сайту tomshardware, а самі вони відзначають, що в інших умовах і з іншим процесором результат може бути іншим. Мало того, показники відрізняються від тесту до тесту, а значить в деяких завданнях проблема помітна, в той час як в інших її просто немає. Перш за все варто поглянути на ігрові показники. Як бачите, 12-ядерний ryzen 9 5900х і 8-ядерний ryzen 7 5800х не схильні до зниження продуктивності в ігрових дисциплінах. Різниця в 1 кадр в секунду незначна, тому звертати на неї уваги ми не будемо. Ось тільки все виявляється не так райдужно, коли ми оцінюємо робочі завдання.

Нижче знаходяться показники затримки кешу l3 в програмі aida. Як бачите, на зазначених вище процесорах зниження продуктивності досягає триразових значень, а ось на 8-ядерному ryzen 7 3800x доходить до 3.7 разів. Але і це далеко не все, адже в спеціалізованому засобі chips and cheese падіння продуктивності досягає п’ятикратних значень для ryzen 9 5900х і ryzen 7 5800х, а також шестикратних значень для ryzen 7 3800x.

В кінці експерти звернулися до інших тестів aida, що показало просто колосальні осідання. Так, ефективність ryzen 7 5900x знизилася в 12 разів для операційної системи windows 11 в порівнянні з windows 10. Показники аналогічні і для інших процесорів amd. Ми не будемо публікувати всі тести і виміри. Якщо ви хочете отримати більше інформації, звертайтеся в даний матеріал, де є більш предметне обговорення проблеми. Ми ж відзначимо, що відставання помітно не скрізь. У багатьох випадках, як і в іграх, різниця між ос мінімальна або відсутня. Проте є цілий ряд завдань, які не просто втратили в швидкості, а обвалилися. Швидше за все, це складні серверні та спеціалізовані програми, які ніхто з наших читачів не зустріне в звичайному житті.