Сьогодні volvo представила першу в світі автономну вантажівку, виготовлену зі сталі, при виробництві якої не використовується викопне паливо. При створенні даного продукту volvo співпрацювала зі сталеливарними компаніями ssab і ovako.

Forbes.com

Генеральний директор ssab мартін ліндквіст (martin lindqvist) сказав на презентації новинки, що створення автомобіля, повністю виготовленого зі сталі, при виробництві якої не використовувалося викопне паливо, є важливою віхою в боротьбі за екологію, а співпраця компанії з volvo group показує, що перехід на «зелені» матеріали можливий і приносить результати.

Повідомляється, що в процесі виробництва сталі для даного автомобіля замість вугілля або коксу використовується водень, отриманий в результаті електролізу. Правда, варто відзначити, що в той час як шасі і кузов виконані зі сталі, виготовленої без спалювання вугілля, такі деталі, як електродвигун і елементи ходової частини, були виготовлені зі звичайних матеріалів.

Представлений самоскид призначений для використання в кар’єрах і гірничих виробках, і здатний працювати в складі конвою з іншими автономними транспортними засобами для збору і транспортування матеріалів по заздалегідь запрограмованому маршруту. Приводиться в рух електродвигуном автомобіль, крім того, що виконаний з екологічно чистих матеріалів, не виробляє шкідливих викидів.