У цій статті я розповім вам про десяти найбільш частих причини, чому не встановлюються програми. Ви дізнаєтеся про симптоми тієї чи іншої причини і зможете діагностувати та усунути її самостійно.

Отже, поїхали – десятки причин, чому не встановлюються програми на Windows.

Зміст

  • 1 Відсутність NET Framework необхідної версії
  • 2 Відсутність Visual C++ і Direct X необхідної версії
  • 3 Неправильна розрядність Windows
  • 4 Пошкоджений файл інсталяції
  • 5 Відсутність необхідної DLL-бібліотеки
  • 6 Криві зборки програм
  • 7 Без прав адміністратора
  • 8 Блокування програмами безпеки
  • 9 Конфлікти з не повністю віддаленими старими версіями програм
  • 10 Недоліки обладнання

Відсутність NET Framework необхідної версії

Найчастіша причина, чому не встановлюються програми, це відсутність системної бібліотеки NET Framework необхідної версії. У цій бібліотеці містяться ресурси, які потрібні для нормальної роботи тієї чи іншої програми. Тому якщо її немає, то і програма встановитися не зможе.

Рекомендується встановити на свій комп’ютер всі версії NET Framework, починаючи з 2.0 і закінчуючи самою старшою, яку підтримує ваша Windows. Це забезпечить нормальну роботу всіх сумісних з вашої ОС програм.

Щоб дізнатися, яка версія NET Framework встановлена на вашому комп’ютері, натисніть кнопку «Пуск», виберіть «Панель управління», потім відкрийте розділ «Програми», а потім – «Програми та компоненти» (приклад для Windows 7).

Докачати версії, яких вам не вистачає, можна на сайті Microsoft, тут.

Як правило, якщо програми не встановлюються через відсутність потрібної NET Framework, з’являється повідомлення із зазначенням версії, яку потрібно завантажити.

Відсутність Visual C++ і Direct X необхідної версії

Наступною причиною, чому не встановлюються програми, є відсутність компонентів Visual C++ і Direct X. Visual C++ необхідна для роботи програм, які написані на популярному мовою С++, а Direct X потрібен для більшості ігор. Як і у випадку з NET Framework, є різні версії цих компонентів.

Дізнатися версію Visual C++ можна так само, як і NET Framework – в розділі «Програми та компоненти».

А для того, щоб дізнатися версію Direct X, натисніть «Пуск» і відкрийте «Виконати» (або ctrl+R). Запишіть dxdiag і натисніть «Ок».

Як правило, якщо програма не встановлюється з-за відсутності цих компонентів або їх правильної версії, з’являється відповідне повідомлення. Необхідні версії Visual C++ можна завантажити тут, а Direct X тут.

Неправильна розрядність Windows

Windows можуть бути 32-х і 64-х розрядні. На 64-х розрядні операційні системи можна встановити 32-х і 64-х розрядні програми. А на 32-х розрядних системах буде працювати тільки 32-х розрядна програма. Тому ви не зможете встановити на неї 64-х розрядну програму.

Щоб визначити розрядність системи, натисніть правою кнопкою миші «Комп’ютер» і виберіть «Властивості».

Розрядність програми можна дізнатися в її описі. Якщо вона не підходить, то в процесі установки з’явиться відповідна помилка.

Пошкоджений файл інсталяції

Якщо при установці програми з’являється помилка про те, що файл пошкоджений, то слід отримати цей файл заново. Таке може статися із-за того, що файл не до кінця докачался, чи був викладений на сайті вже пошкодженим. Щоб вирішити проблему, потрібно спробувати завантажити файл установки програми з іншого місця.

Відсутність необхідної DLL-бібліотеки

Рідкісною причиною, чому не встановлюються програми, є відсутність якихось бібліотек у системі, які повинні були б бути в ній за замовчуванням. Таке трапляється, якщо використовується неофіційна збірка Windows або бібліотеки були видалені навмисно.

Проблема проявляється в повідомленні, яке лається на який-небудь файл DLL.

Щоб вирішити її, необхідно докачати потрібний DLL файл і помістити його в потрібний каталог (system32 або SysWOW64). Скачати бібліотеки можна тут.

Після цього слід зареєструвати бібліотеку. Для цього потрібно натиснути «Пуск» і вибрати пункт «Виконати» (або клавіші ctrl+R). Потім записати cmd і натиснути «Ок». У командному рядку бібліотеки реєструються командою regsvr32 file.dll , де file.dll – це найменування файлу бібліотеки.

Криві зборки програм

Нерідко причиною, чому не встановлюються програми, є криві руки у піратів, які їх зламують і віддають вам в безоплатне користування, або видозмінюють, тобто роблять власну збірку (ріпак). Щоб уникнути цього, ознайомтеся з коментарями тих, хто вже спробував те, що ви встановлюєте.

Складно сказати, які можуть бути помилки при установці таких програм. Може бути все, що завгодно.

Без прав адміністратора

Якщо ви працюєте в офісі, то ви можете зіткнутися з тим, що у вашого користувача немає прав адміністратора. Ваш системний адміністратор може навмисно заборонити установку програм. Щоб вирішити, зверніться до нього за допомогою.

Це може статися не тільки в офісі, але і вдома, якщо ваш користувач на ПК не має прав адміністратора.

Блокування програмами безпеки

На всіх комп’ютерах є антивіруси і деякий софт може блокуватися ними. Це теж часта причина того, чому програми не встановлюються. Вирішити її просто – вимкніть ваш антивірус або іншу програму безпеки і встановіть програму. При необхідності внесіть цей софт в довірчий список в антивірусі або в програмі безпеки.

Будьте пильні. Якщо ви не впевнені в надійності джерела програми, то краще не встановлюйте її, якщо антивірус лається.

Конфлікти з не повністю віддаленими старими версіями програм

Якщо ви оновлюєте версію програми, і спочатку видалили стару, а потім намагаєтеся встановити нову, то може статися конфлікт, якщо компоненти старої версії не були повністю видалені. Це часто буває при використанні стандартного удаляльщика Windows.

Щоб виправити цю проблему, необхідно видалити всі компоненти попередньої версії вручну. Також можна скористатися програмами-чистильників, наприклад, CCLeaner.

Недоліки обладнання

Сьогодні з’явилися такі програми та ігри, які можуть встановитися вже не на всі комп’ютери. Так вони можуть пред’являти особливі вимоги до відеокарт, оперативної пам’яті, процесора.

Вирішити таку проблему докачиванием якихось файлів не вийде. Тут потрібно апгрейдити свій комп’ютер і докуповувати залозки.

Для того, щоб спростити встановлення нових програм на свій комп’ютер, ви можете скористатися сайтом OfflineInstaller.