Панель математичного введення – це маленька програма, вбудована в стандартний набір Windows 7. Використовувати її можна для того, що б легко записувати (тільки записувати, але не вважати) математичні формули з будь-якими символами і будь-якої складності, і переносити їх в якісь редактори, наприклад Word.

Панель математичного введення – програма, безсумнівно, дуже потрібна для тих, хто часто працює з формулами. Справедливості заради треба помітити, що вона ще не зовсім досконала, має деякі незручності, і хочеться більше функціоналу і точності. Однак вона незамінна в багатьох випадках.

Як працювати з панеллю математичного введення

Для початку потрібно відкрити панель математичного введення. Це робиться натисканням на кнопку «Пуск», потім потрібно знайти розділ «Всі програми», в ньому стандартні та нарешті «Панель математичного введення». Клікаємо, і бачимо невелике віконце.

Як відкрити панель математичного введення

Введення математичних формул відбувається елементарно. Просто, утримуючи ліву кнопку мишки, веди за картатим полю, виписуючи цифри, літери та інші символи. Панель математичного введення буде розпізнавати ці рухи, і виводити їх у верхньому білому полі.

Як користуватися панеллю математичного введення

Щоб вставити математичний вираз в excel або іншу програму, потрібно просто поставити курсор на місце, куди треба помістити формулу, і натиснути на «Вставити» внизу панелі математичного введення.

Як вставити формулу з панелі математичного введення

Панель математичного введення на Windows 7 має ряд зручних операцій, кнопки для яких розташовуються збоку:

  • «Записати» — включає олівець і дозволяє почати записувати математичний вираз;
  • «Стерти» — включає ластик і дозволяє видалити необхідну частину на картатому полі.
  • «Вибрати і виправити» — включає інструмент ласо і дозволяє виділити потрібний фрагмент на картатому поле і відредагувати його, якщо раптом він не правильно распознался;
  • «Скасувати» і «Повернути» — скасовують зроблені операції або повертають скасовані.

Крім того в панелі математичного введення є ряд налаштувань, доступ до яких відкривається через верхнє меню в програмі. Вони стосуються зовнішнього вигляду цієї програми, а також дозволяють переглянути журнал подій.