Ще в серпні google анонсувала фірмову мобільну однокристальну платформу tensor. Пошуковий гігант заявив, що новий чіп отримає просунуті можливості штучного інтелекту, які поліпшать обробку зображень і голосу на майбутніх смартфонах. Сьогодні компанія офіційно представила флагманські смартфони pixel 6, побудовані на базі цієї soc, і детально розповіла про її характеристики і можливості.

Engadget.com

Google не стала розкривати всіх подробиць про tensor, а точніше взагалі не розкрила його технічні характеристики, обмежившись загальними фразами про те, який чудовий це продукт. Але світло на параметри чіпа пролив ресурс engadget. Повідомляється, що tensor являє собою 5-нм чіпсет, в першу чергу орієнтований на ші. Для роботи з машинним навчанням і ші тут є продуктивний tpu (tensor processing unit). Його характеристики та інформація про продуктивність також не розкриваються, але google заявила масу іі-функцій для pixel 6, так що tpu повинен бути потужним.

Восьмиядерний cpu новинки виділяється наявністю двох високопродуктивних ядер cortex-x1, що працюють на частоті 2,8 ггц. Це примітно, оскільки конкуруючий snapdragon 888 має тільки одне таке ядро. А ось інші кластери виконані з старіших ядер, які зустрічалися в чіпах минулого року. Це пара ядер середнього рівня cortex-a76 з частотою 2,25 ггц і четвірка енергоефективних cortex-a55, частота яких досягає 1,8 ггц. За обробку графіки відповідає gpu mali-g78.

Engadget.com

Окремий упор google зробила на енергоефективність нового чіпа. У порівнянні з конкурентами, tensor буде споживати набагато менше енергії для виконання таких завдань, як переклад в реальному часі повідомлень і відео за допомогою функції live translate, введення тексту за допомогою голосу та інших завдань, пов’язаних з ші, заявила google. Крім того, компанія зазначила, що cpu її фірмового чіпсета забезпечить pixel 6 на 80% більш високу продуктивність, ніж у pixel 5, заснованого на snapdragon 765g. Графічна ж продуктивності і зовсім виросла на 370 %.

Tensor також забезпечить смартфонам google додатковий рівень безпеки, оскільки буде працювати спільно з чіпом titan m2, який і забезпечує захист конфіденційних даних користувача. В цілому, tensor пропонує все, що можна очікувати від актуального чіпсета флагманського рівня. Як чіп покаже себе в реальному світі стане відомо після перших тестів pixel 6.