Вже наступного тижня компанія intel представить сімейство процесорів alder lake. Нові чіпи запропонують гібридну архітектуру ядер, підтримку інтерфейсу pcie 5.0, а також нового стандарту пам’яті ddr5. Перехід на нову платформу очікувано може стати досить витратною подією для споживачів. Зокрема, оперативна пам’ять нового стандарту буде набагато дорожче актуальною ddr4.

На думку компанії msi, високі ціни на оперативну пам’ять стандарту ddr5 будуть зберігатися протягом двох найближчих років. І це пояснюється не тільки новизною даної пам’яті, але і її технічними особливостями. Наприклад, модулі пам’яті ddr5 оснащуються власними контролерами живлення (pmic), а також модулями регулювання напруги. Наявність додаткових компонентів у складі модулів пам’яті ddr5 підвищує їх собівартість і дещо ускладнює виробництво в порівнянні з модулями стандарту ddr4.

«історично вартість нового покоління оперативної пам’яті на старті продажів завжди була на 30-40% вище, ніж у попереднього покоління. Однак у випадку пам’яті ddr5 фінальна ціна також формується з того факту, що в модулях нового покоління використовуються додаткові компоненти. В результаті слід очікувати, що порівнянні за обсягом модулі ddr5 будуть на 50-60% дорожче, ніж модулі ddr4. Зазвичай рух до паритету цін з попереднім поколінням займає близько двох років. Ми вважаємо, що дана тенденція буде справедлива і для модулів пам’яті ddr5″, – вказується в офіційному блозі msi.

На щастя, у випадку нової платформи intel покупець матиме вибір. Вона підтримує не тільки нову пам’ять стандарту ddr5, але також і актуальне покоління пам’яті ddr4, що дозволить заощадити на покупці нових модулів озп як при простому оновленні системи, так і в разі складання нового пк з нуля.