На жаль, початок продажів консолі nintendo switch oled в нашому регіоні затримали до 22 жовтня, чому metroid dread мені довелося проходити на стандартній моделі світча. Але мені, одному з небагатьох щасливчиків в росії, nintendo підсобили з новою консоллю nintendo switch oled до старту офіційних продажів, за що їм велике-превелике спасибі. Консоль привезли в неділю в красивому пакеті з маріо (буду за хлібом і молоком з ним ходити, щоб сусідські дітлахи заздрили). Всередині-біла nintendo switch oled і новий чохол для консолі, укомплектований захисною плівкою для екрану.

Нова коробка зі світчем за обсягами менше, ніж стара, причому значно, хоча комплектація залишилося тією ж. При піднятті кришки нас зустрічає нова консоль і пара білих джойконів. В очі відразу впадає співвідношення екрану до корпусу нової консолі-switch oled створює враження сучасного пристрою, коли стара приставка з величезними рамками навколо екрану навіть на старті створювала враження морально застарілого продукту. У комплекті з новим switch oled поставляються джойкони нової ревізії, які, за повідомленнями” знаючих ” громадян, містять оновлені заходи по боротьбі з люфтом стіків – цей момент ми прояснимо в повному огляді консолі. Зі стіками точно щось змінилося – за суб’єктивними відчуттями трохи зріс опір. На своїй консолі стіки я міняв близько півроку тому на оригінальні, тому на звичайний знос грішити не можу – щось безумовно змінилося.

Що точно змінилося в кращу сторону-це люфт самих джойконів, коли вони встановлені на консоль. Його практично немає-нова nintendo switch oled в руках відчувається набагато солідніше і грунтовніше оригіналу. Зазнав змін і пластик на задній панелі switch oled – його текстура більш тактильна і приємна на дотик. Змінилася форма кнопок на верхній панелі – вони більше відповідають формам консолі і менше виділяються на її тлі, хоча тактильність натискань ідентична – світчі ті ж, змінилася тільки форма.

Система охолодження зазнала значних змін: з задньої панелі пропала решітка на вдув і перемістилася ближче до нижнього краю, захована за підставкою. Дизайн решітки для видування гарячого повітря теж змінився-отвори стали менше, і самого радіатора через них не видно. Mini jack порт для підключення навушників повністю змінився-як візуально, так і практично – провідні навушники тримаються щільніше, люфту менше, а щоб витягнути провід з консолі потрібно більше зусилля.

Найбільша зміна, крім екрану-це нова підставка. Вона реально крута! підставка на оригінальній консолі, чесно, – просто сміття. Консоль хитається на столі, регулювання відсутні і сама підставка раз у раз відривається і відлітає під стіл. Я її використовував рівно два рази і рівно два рази вона мене моторошно дратувала. Оригінальна підставка створювала враження, що її причепили до консолі, коли вже пізно було міняти дизайн і хтось із директорів прийняв рішення додати цей функціонал в останній момент. Підставка на switch oled просто супер: вона дуже міцна і стабільна, підтримує вільне регулювання кута і відчувається надійно – ненавмисно відірвати її від консолі просто неможливо. Реально юзабельний функціонал. Порт для sd-карти залишився приблизно на тому ж місці і ховається він за підставкою.

При першому включенні відразу видно – це oled-екран з справжнім чорним кольором. Старому ips-екрану в плані контрастності до заледов як до місяця. У мене, як володаря oled і amoled екранів в будинку, вау-ефекту не сталося – я вже встиг звикнути до розкоші нескінченної контрастності і насиченим кольорам, але в порівнянні віч-на-віч між двома консолями різниця колосальна. В першу чергу в очі кидається збільшений рівень яскравості в порівнянні з екраном стандартного світча, а також деталізація темних ділянок кадру. Там, де оригінальна консоль перетворює деталі в сіру кашу, oled-модель ідеально зберігає всі деталі. Для побіжного порівняння я перекинув на новий світч свої скріншоти, щоб порівняти дві приставки лицем до лиця.

На деяких кадрах різниця в картинці мінімальна і більше проявляється в колірній калібруванні екранів, але як тільки переходиш до більш вимогливим до динамічного діапазону ситуацій, на старий світч стає сумно дивитися. Один з головних параметрів, що впливають на наше сприйняття цифрової картинки – це “колірний обсяг” (color volume) – здатність екрану точно відтворювати кольори на різних значеннях яскравості. Простіше кажучи, зелений колір яскравістю в 20 ніт буде більш тьмяний, ніж зелений колір яскравістю 200 ніт. З приходом hdr і більш широкого колірного діапазону, цей параметр став однією з головних характеристик якості картинки. Саме в цьому компоненті switch oled просто знищує оригінальну модель-ігри про маріо і зельду грають новими фарбами і відчуваються зовсім по-новому. Головне не забути переключити колірний режим на” стандартний ” – з коробки switch oled поставляється в режимі vivid, який надлишково розширює колірну палітру і перенасичує кольору. У режимі vivid екран виглядає дуже кислотно, як ніби хтось портував reshade на консоль nintendo. Боже боронь.

Попутно я здивовано виявив, що мій оригінальний світч передає білий колір з червоним відтінком. Вперше таке бачу. У” стандартному ” режимі картинки новий oled температурою кольору наближений до стандарту теплоти в 6500к, тому відтінки на новій консолі сильно відрізняються від оригінальної і в цілому більш точні і коректні. Однак на цей момент звертати багато уваги сенсу немає – можливості калібрування екрану все одно не існує. Що дали, з тим і будемо жити.

Стереодинаміки nintendo перемістила під екран з напрямком ~45 градусів вниз. Варто відзначити, що з боку дизайну цей хід дозволяє посилити вау-ефект від розмірів нового екрану, який більш органічно вписується в дизайн консолі. Перевірити динаміки нової моделі я вирішив на прикладі пари відео на youtube. Оригінальна приставка звучить як” з унітазу ” в порівнянні з новою: switch oled пропонує більш широкий динамічний діапазон, зросла чіткість і глибина звуку. Так як я в switch граю без навушників, для мене цей апгрейд буде одним з найбільш значних і помітних.

Наостанок я вирішив пробігтися по пунктах меню і перевірити швидкість дротового з’єднання з інтернетом. В цілому все одне і те ж, але додалася пара нових пунктів меню. Перевірити кабельний інтернет я вирішив як в порівнянні зі старою консоллю, так і з новою, підключеної по 5 ггц “вафлі”. І що ж я виявив? на switch oled безумовно встановлена інша модель wifi-модуля! швидкості інтернету при тестуванні через вбудований функціонал вдвічі вище, ніж на старій моделі. В районі 100-120 мб/с через “вафлю” і до 160-180 мб / с через дротове підключення. А стара ледве-ледве до 60-70 мб/с розганяється.

Що до самого дока, то дизайн практично не змінився. Тільки навіщось поміняли кріплення на задній кришці. На оригінальній док-станції кришка закріплена і відкривається як дверцята, коли на новій док-станції вона повністю знімається. У чому сенс? стилізоване отвори для кабель-менеджменту теж стало менш зручне-тепер при використанні з жорсткими проводами док складніше поставити на потрібне місце – док-станція занадто легка, щоб перемогти жорсткий провід, який зрушує док під кутом або взагалі упускає його пузом вниз. Щоб нормально розмістити док на тумбі і заховати дроти за неї, довелося підбирати більш м’який кабель для інтернету. Дизайнерам потрібно більше тестувати практичність візуальних нововведень.

За першими враженнями nintendo принесли більш відчутний апгрейд, ніж здавалося на перший погляд. Нова консоль виглядає і звучить набагато краще оригінальної, завдяки оновленому дизайну вона виглядає сучасно, а нова док-станція з ethernet-портом обіцяє більш стабільне підключення зі зменшеним пінгом в мультиплеєрних іграх. На цьому у мене поки все, а через кілька днів чекайте повноцінний огляд консолі nintendo switch oled на нашому сайті.