Як би гравці не любили трилогію про пригоди першого спектра з людей і бравого капітана шепарда, але одне залишається незмінним: фінал улюбленої космічної саги досі залишається спірним і викликає чимало емоцій навіть через багато років.

В інтерв’ю people make games ветерани bioware знову поговорили про кінцівки, при цьому надавши нові цікаві деталі розробки.

За словами колишнього режисера анімацій bioware montreal дейва вілкінсона, кольори кінцівок були задіяні ще на ранньому етапі для того, щоб, працюючи відразу над декількома кінцівками, аніматори нічого не переплутали, і не очікував, що вибрані ним кольору потраплять в кінцеву гру.

При виборі кольорів уілкінсон користувався простою логікою: синій і червоний кольори були обрані, так як в грі вони асоціювалися типажу «героя» і «відступника» відповідно; зелений був обраний просто через те, що був… Іншим.

В цілому, розповідь дейва вілкінсона не надто розходиться з тим, що ми в підсумку побачили на релізі в mass effect 3, але все одно ним було згадана одна досить цікава деталь: спочатку в грі не було зоряного хлопчика «каталізатора» – замість нього свій фінальний діалог шепард вів з королевою женців.

в той момент шепард був настільки напханий електронними бітами та іншою нісенітницею [мається на увазі проект лазар і воскресіння шепарда за допомогою кібер-імплантів] . Я просто підключив його до цитаделі, а потім у віртуальному світі він розмовляє з тим, що описувалося як бог женців. Думаю, це була королева? і він мав розмову з цією королевою, і королева сказала щось на кшталт: “женці продовжують діяти, що не раціонально, бла-бла-бла-бла-бла-бла, ми повинні розвиватися, але ми не здатні до еволюції через обмеження нашого аі і тому подібного”. вона була їх королевою, але вона пропонувала те, що не влаштовувало женців, тому вони просто заточили її всередині цитаделі і більше ніколи її не слухали.

Після розмови з королевою у шепарда з’являлося кілька варіантів вибору, дуже схожих на ті, що були в релізної версії mass effect 3. Однак результати все ж трохи відрізнялися.

у варіанті» відступник ” шепард просто посилав королеву женців до біса і починав розносити кімнату управління, що призводило до вибуху цитаделі, внаслідок якого вибухова хвиля знищувала землю, але в процесі гинули і женці, а органічна форма життя продовжувала своє існування.

варіант» герой ” був таким собі аналогом кінцівки контролю, де шепард займав місце королеви в ролі короля женців, і, на відміну від неї, шепарда женці слухалися (мабуть, коштувати дякувати за це імпланти і високі окуляри «парагона»).

останній варіант, синтез, був доступний всім і мав кінцівку, схожу на сцену після титрів оригінальної гри з дивиться на зірки.

сцена після титрів зі смотрящим на зірки

В синтезі шепард зливався з королевою женців (контент 18+ не пропонувати) за допомогою якоїсь «космічної магії», в ході чого об’єднувалися кращі сторони королеви (женців) і шепарда (людей). Відбувався знайомий енергетичний викид, який міняв всесвіт і всіх її мешканців, створюючи «щось нове».

Після з’являлася сцена, де на зеленому пагорбі сидить жінка зі своєю дочкою (з опису вілкінсона, це були «змінені» азарі) і розповідає дівчинці історію про те, як шепард врятував всіх від женців, зробивши кращий вибір. При цьому всі об’єкти, як і в релізній версії синтезу, мали дивне зелене світіння.

З кінцівками mass effect 3, як зізнаються самі розробники, було дуже багато проблем. Працювати над фіналом почали на дуже пізній стадії, тому, щоб здешевити розробку, в bioware прийняли рішення використовувати асети з інших фрагментів гри.