Інженери науково-дослідного інституту (нді) механіки мду імені м.в. Ломоносова і учасники проекту «брати вольт» представили крокуючого чотириногого робота. Російська розробка зовні нагадує роботизовану собаку spot компанії boston dynamics.

Тут і нижче зображення мгу « “брати вольт”

Вітчизняний робот створювався з нуля: на його розробку пішло приблизно два роки. Стверджується, що це перша в росії машина з подібною конструкцією — перший вітчизняний робопес.

Фахівці нді механіки мду розробили механіку, приводи, електроніку та програмне забезпечення робота. Він оснащений дванадцятьма приводами загальною потужністю більше трьох кіловат. Компоненти корпусу виготовлені за допомогою 3d-друку з анізотропних композитних матеріалів і алюмінієвих сплавів. Це дозволило знизити вагу собаки, який становить близько 15 кг.

Вже зараз робот здатний пересуватися декількома способами, але іноді все ж падає (див. Творці кажуть, що попереду величезна робота з доопрацювання програмного забезпечення і налагодження машини. Але навіть в нинішньому вигляді робособака може використовуватися як дослідницька платформа для вузів і наукових установ.

«перевага крокуючих роботів в порівнянні з колісними або гусеничними аналогами — це здатність пересуватися по широкому спектру поверхонь. Крокуюча платформа дає можливість безшовної інтеграції з уже існуючою, створеною для людини міською інфраструктурою”, – зазначає мду.