Сьогодні компанія spacex на своїй базі в бока-чіка провела перші статичні вогневі випробування вакуумної версії двигуна raptor на прототипі багаторазового корабля starship sn20. Перевірка запалюючих систем була проведена в понеділок. Сьогоднішні випробування супроводжувалися запуском двигуна в роботу і, по всій видимості, відбувся також пробний запуск другого «атмосферного» двигуна.

Джерело зображення: spacex

Прототип starship sn20 озброєний двома «рапторами». Один з них, як уже сказано, оптимізований для роботи в умовах вакууму, а другий звичайний. Повноцінний starship на етапі комерційної експлуатації буде нести шість «рапторів» по три кожної модифікації. Для оцінки можливостей прототипу starship sn20 вирішено використовувати два двигуни з прицілом на ранні орбітальні випробування.

Першою сходинкою в перших орбітальних випробуваннях starship, дата яких поки не затверджена, буде прототип super heavy під ім’ям booster 4. Ракета super heavy буде озброєна 29 двигунами «раптор», скільки їх буде у вироби booster 4 поки точно невідомо. Прототип повинен буде надати starship sn20 прискорення, достатнє для виходу на орбіту. Якщо все піде за планом, booster 4 впаде в океан в 32 км від місця запуску, а starship sn20 вийде в космос і пізніше теж впаде в океан.