Напевно, кожен користувач комп’ютера чув про таких поняттях, як порти USB версії 2.0 і 3.0. Але не всі точно розуміють що це. У цій статті я розповім вам про USB 2.0 і 3.0: відмінності, сумісність інтерфейсів, а також про те, що це взагалі таке.

Як зрозуміло логічно, версія USB 3.0 новіше, ніж 2.0, а, відповідно, вона краще. Давайте розберемося, чим вона краща, і почнемо з питання про те, звідки все це пішло.

USB та його версії


USB розшифровується як universal serial bus, і перекладається на російську як універсальна послідовна шина. Універсальна – значить до неї можна підключити все, що завгодно, будь-який пристрій. USB бувають різних версій, головна відмінність яких у швидкості роботи.

Властивість універсальності виробники йшли довго. Як пам’ятають багато, спочатку біля комп’ютера було безліч різних портів, деякі з яких залишилися й донині, наприклад, громіздкі COM з товстими кабелями, PS/2 з крихкими контактами та інші. Тепер же принтери, клавіатури, мишки та іншого обладнання можна підключати через USB.

Перші USB почали з’являтися з 1994 року. У 1996 році вийшла версія 1.0, яка працювала на мізерній швидкості 1,5 Мбіт/с. Потім у 2000 році вийшла версія 2.0 зі швидкістю 480 Мбіт/с. Це цілком прийнятна швидкість, яка дозволила підключати різні устаткування до порту. У 2008 році вийшла USB 3.0, що працює теоретично на швидкості 5 Гбіт/с.

Розробку USB 3.0 фінансували багато світові бренди комп’ютерної сфери, які були зацікавлені у введенні стандартизації на роз’єми і поліпшення продуктивності устаткування.

USB 2.0 і 3.0: відмінності

Нарешті, розглянемо USB 2.0 і 3.0: відмінності цих портів один від одного і порівняємо їх. Ось ознаки, за якими вони розрізняються:

  • Візуально відрізнити USB 2.0 від 3.0 дуже легко – роз’єми 3.0 пофарбовані в синій колір.

  • Друга відмінність, яке легко відчувається на практиці – це швидкість передачі. У версії 3.0 вона значно вище. Вона може поступатися заявленої теоретичної швидкості (5 Гбіт/с), але все одно залишається вище версії 2.0.
  • Відмінність USB 2.0 від 3.0 є в силі струму. У ранній версії вона була 500 мА, в новій досягає вже 900 мА. Таким чином, новими USB можна живити більшу кількість потужних пристроїв.
  • У старій версії USB було 4 дроти, в новій стало ще на 4 більше. Таким чином, ще одна відмінність USB0 від 3.0 – другий має більш товстий кабель. Це також обмежив максимальну довжину кабелю 3.0 до 5 метрів і зробило його більш дорогим.
  • Windows XP не підтримує USB 3.0, навіть якщо фізично обладнання комп’ютера на це здатна, працювати вона буде 2.0. Тільки старші версії Windows здатні працювати з 3.0 повноцінно.

Надійний і якісний сайт СММ https://doctorsmm.com/ допоможе Вам вигідно і недорого купити просування більш ніж у 9 соціальних мережах. Тут Ви знайдете широкий спектр послуг з великими знижками і гарантіями на виконання. Так, наприклад, Ви можете придбати лайки або передплатників в Instagram та інші ресурси на найбільш популярних соціальних майданчиках інтернету.

Сумісність USB 2.0 і 3.0

Якщо підключити пристрій USB 2.0 роз’єм 3.0, то працювати вона буде на рівні 2.0. Якщо підключити пристрій до роз’єму USB 3.0 2.0, то працювати вона теж буде на рівні 2.0. Таким чином, при сумісності цих інтерфейсів, менша версія задає якість роботи.


Пристрої здатні працювати на інших версіях USB, але вони можуть стати менш продуктивними.

Отже, підсумую. USB 2.0 і 3.0: відмінності в першу чергу в якості роботи – більш нова версія краще, хоч і трохи дорожче. Сучасне обладнання випускається з інтерфейсом 3.0, тому купувати комп’ютер доцільно теж з такою версією. Пристрої різних версій сумісні один з одним і працюють задовільно, хоч і продуктивність падає.