Ніколи не було проблем з монтуванням і створенням образів дисків. Зараз сфера застосування образів дійсно величезна. Часто працюю з образами windows 10, а зараз і нової windows 11. Плюс часто створюю копію диска з драйверами до материнської плати…

Ця стаття містить, кращі програми для монтування образу диска під windows 10 і не тільки. Спасибі майкрософт, що додали таку можливість прямо в класичний провідник. Багато разів допомагало мені заощадити час і обійтися без сторонніх програм.

Daemon tools lite

Ця програма для створення віртуальних дисків. Раніше запис, монтування і створення образів було популярним заняттям. Багато користувачів пам’ятають програму daemon tools. З тих пір вона сильно змінилася. Правда версія lite має безліч відключених функцій.

Процес установки дійсно простий (вказуйте безкоштовну версію). В інтерфейсі вибирайте швидке монтування , виділіть образ диска, потім відкрити . Після установки асоціації файлів зміниться. У провіднику можна буде відразу ж змонтувати образ диска.

Alcohol 120%

Для некомерційного використання була випущена безкоштовна версія alcohol 120% fe. Дозволяє одночасно створювати тільки 2 віртуальних приводу і записувати 1 диск. Плюс портативна версія під назвою alcohol portable, яку можна запускати з будь-якого місця.

За допомогою файл>відкрити … виберіть потрібний образ. У його контекстному меню змонтувати на пристрій . Або накопичувач>змонтувати образ … виберіть образ. У провіднику з’явиться змонтований диск. Можливо, в налаштуваннях доведеться вказати число віртуальних дисків .

Ultraiso

Раніше постійно її використовував, щоб створити завантажувальні накопичувачі і монтувати образи. Утиліта дозволяє легко і швидко створювати, систематизувати, переглядати, редагувати і конвертувати файли образів cd/dvd. Доступна пробна версія програми.

У розділі сервіс виберіть змонтувати на віртуальний диск (гаряча клавіша f6). Вкажіть віртуальний cd / dvd , точне розташування образу, і натисніть кнопку змонтувати . В налаштуваннях можете вказати кількість віртуальних приводів, для монтування потрібен хоч 1.

Poweriso

Це інструмент для роботи з образами дисків cd&dvd: відкривати, витягувати, записувати, створювати, редагувати, стискати, шифрувати і розділяти. А також конвертувати і монтувати iso образи на віртуальний диск. Підтримує інтеграцію і drag and drop.

Задайте число приводів після перезавантаження. Натисніть монтувати>монтувати образ на привід [l:] і виберіть образ диска. Зворотний процес-демонтувати привід [l:] . Прямо в треї можна вибирати, що монтувати, демонтувати і так далі, без запуску програми.

Висновок

М’яко кажучи — негусто… В процесі надівся підібрати десяток програм для монтування образів. На жаль, більшість додатків давно не оновлювалися. Наприклад, непогані paragon easy cd / dvd recorder і virtual cd. Це ще з більш-менш зручним інтерфейсом …

На жаль, miscrosoft store також нічого путнього не запропонував. Не став зупинятися на модифікаціях alcohol, а саме: 52, 120% або portable. З монтуванням образів дисків все справляються. Сподіваюся, список дійсно хороших додатків буде розширюватися.

( 1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)