Хмара OneDrive – це сховище, до якого отримує доступ будь-володар Windows 8.1. Достатньо лише встановити цю операційну систему, створити акаунт Microsoft і можна отримати 5 гігабайт простору в хмарі безкоштовно.

У цій статті я вам розповім про те, як можна використовувати хмара OneDrive, де воно може стати в нагоді і які переваги є у цього сервісу.Це вам теж може бути цікаво:

  • Хмарна операційна система ZeroPC
  • Як відключити OneDrive

Що таке хмара OneDrive

Сучасні технології мають тенденції переносити всі з жорстких дисків в хмару.


Хмара – це простір в інтернеті, де ви можете зберігати свої файли. Ви можете зробити їх доступними для всіх, а можете встановити на них пароль і зробити їх конфіденційними. Фізично хмара – це віддалений комп’ютер або кілька комп’ютерів) з об’ємним жорстким диском, до якого можна отримати доступ через інтернет.

Хмара OneDrive можна використовувати як додатковий жорсткий диск, і зберігати на ньому документи. Вся принадність у тому, що до цих документів можна буде отримати доступ з будь-якого комп’ютера, смартфона і планшета в будь-якому місці, де є інтернет.

Адаптації OneDrive

Природно, щасливі володарі Windows 8.1 можуть отримати доступ до хмари OneDrive прямо зі свого комп’ютера з спеціального однойменного програми, яку можна знайти на початковому екрані.

Також до нього можна отримати доступ і всім звичного провідника Windows.

Крім того, можна переглядати хмара прямо з браузера на будь-якому пристрої. Для цього потрібно перейти сюди увійти під своїм обліковим записом Microsoft.

Можна завантажити клієнт OneDrive на комп’ютер, який працює під управлінням Windows.

Можна скачати клієнта OneDrive на телефон або планшет під управлінням Android і iOS. Потрібний софт ви зможете скачати в магазинах ваших девайсів.

Можливості OneDrive

Щоб почати використовувати хмара OneDrive на Windows 8.1 потрібно створити собі аккаунт Microsoft або увійти під ним у систему.

Після цього відкрийте програму «OneDrive». В принципі, можна вже зараз його використовувати. Але давайте подивимося, які є налаштування. Наведіть мишку в правий нижній кут і відкрийте «Установки».

У меню, що з’явилося, натисніть «Параметри».

Побачите лише три опції.

  • Отримати доступ до всіх моїх файлів з OneDrive автономно. Рекомендую включити цю опцію. Завдяки їй файли в папці «OneDrive» можна буде змінювати, навіть якщо зараз немає доступу в інтернет. Вони будуть синхронізуватися з хмарою, як тільки інтернет з’явиться.
  • Звільнити місце на диску. Якщо ви відключили першу опцію, то можете, натиснувши на цю кнопку видалити файли, збережені в OneDrive з комп’ютера. Вони будуть тільки в хмарі.
  • Синхронізувати файли. Якщо ця опція включена, то файли, збережені в OneDrive, будуть синхронізуватися з хмарою. Її потрібно залишити включеною.

Якщо натиснути правою кнопкою мишки на файл або папку в додатку «OneDrive», то внизу з’явиться меню для роботи з файлами. Тут можна зробити копіювання, переміщення, перейменування, видалення, створення папок і додавання файлу з комп’ютера, та інші операції з файлами.

Крім цього, є кнопка для того, щоб поділитися файлом або текою. Тобто, можна показати документ товаришам з допомогою цієї опції.

Всі ці операції з файлами можна робити як в додатку OneDrive, так і в стандартному провіднику Windows. Практичної різниці немає, вона проявляється тільки в інтерфейсі.