IT технології крокують далеко вперед і буквально щодня з’являється щось нове, цікаве і корисне для нас. У цій статті я вам представлю одну з таких речей – хмарна операційна система ZeroPC, створена по образу Windows.

Для багатьох термін «хмарне сховище» вже став звичним. Але тим, хто ще не розуміє що це таке, поясню простими словами: хмара – це ваше сховище в інтернеті.


Хмара – це місце за межами вашого комп’ютера, в інтернеті. Це дисковий простір, на якому ви можете зберігати свої файли, переглядати їх і оперувати ними. Проте якщо копнути глибше, то хмарне сховище – це фізичні комп’ютери (сервери), які розташовуються в різних країнах і континентах. Файл, розміщений у хмарі, зберігатися на одному з цих серверів.

Якщо не зрозуміло, що таке хмарна операційна система, то не вникайте особливо, це не важливо. Краще відразу переходите до знайомства з ZeroPC.


Це вам теж може бути цікаво:

 • Що таке хмара OneDrive в Windows 8.1

Хмарна операційна система ZeroPC

Хмарна операційна система ZeroPC знаходиться тут. Для того щоб почати використовувати її, необхідно зареєструватися або ж можна залогуватися через запропоновані соціальні мережі.


ZeroPC – це хмарна операційна система (тобто, не просто хмарне сховище, а саме ОС, що на рівень вище). Її інтерфейс нагадує звичну всім Windows. У розпорядженні користувачів дається 1Гб простору безкоштовно, а також можливість використовувати різноманітні програмні продукти та інші цікаві речі.

Що є в ZeroPC

Перейдемо до найцікавішого – що є в цій хмарної операційної системи, і які функції вона може виконувати.

Для початку можна перейти по кнопці «Пуск» (так, там навіть є кнопка, тільки з емблемою хмари) і вибрати «Programms»:

 • ContentNavigation. Це зразок провідника Windows. Відкрийте і побачите розсортовані папки на подобу «Мої документи» або «Моя музика» в Windows.
 • File Uploader. Це завантажувач файлів. Можна вибрати файл, а можна вказати посилання з інтернету. Файли потрапляють в хмарне сховище ZeroPC. На безкоштовному тариф можна завантажувати файли вагою не більше 25 Мб.
 • Text Editor. Це простий текстовий редактор на зразок блокнота Windows. Є навіть деякі налаштування.
 • Web Brouser Lite. Це браузер, але зовсім відсталий. І взагалі, в ньому мало функцій. Навіщо вам користуватися хмарної операційної системою і відкривати в ній браузер, якщо ви зараз перебуваєте в браузері.
 • Bulk Uploader. Це теж завантажувач файлів. Через нього можна завантажувати в сховище ZeroPC тільки файли з локального комп’ютера. При цьому немає обмежень на обсяг. Оформлення завантажувача нагадує Total Commander в Windows.
 • TwitterFeeds. Можна приконектиться до Twitter.
 • Sticky Notes. Можна приклеювати на робочий стіл хмарної операційної системи різні нагадування.

Інше з цього розділу розповідати не буду, так як це малоцікаво, та й самі зможете розібратися. До того ж попереду нас чекають цікаві функції.

Хмарна операційна система ZeroPC з відкритим Google Drive і документом PDF

Отже, хмарна операційна система ZeroPC має ряд корисних налаштувань. Натискаємо на кнопку «Пуск» і вибираємо «Setting». Знову ж опущу не дуже цікаві моменти.

 • General. Це основні налаштування профілю.
 • My cloud connection. Тут, мабуть, варто зупинитися докладніше. Це саме те, за що я полюбив цю хмарну операційну систему з першого кліка. Завдяки цьому інструменту в настройках, можна приконектиться до інших хмарних сховищ, таким як Google Drive, DropBox, Яндекс Диск, соціальним мережам Instagramm, Facebook, Twitter та інших сервісів. Тобто, обмеження в 1 Гб з цим інструментом практично втрачає сенс, так як ви можете запросто оперувати файлами з інших хмарних сховищ. ZeroPC стане об’єднавчою оболонкою між усіма сервісами, і дозволить легко оперувати між ними.
 • DesktopSetting. Звідси можна персоналізувати свою хмарну операційну систему. Можна налаштувати заставку на робочому столі і тему оформлення.

На цьому я закінчу опис можливостей ZeroPC, але це не означає, що у неї більше немає функцій. Просто, дещо не так цікаво, дещо ви і самі зможете зрозуміти, а що-то я сам ще не розібрав.

З ZeroPC ваші файли і документи будуть у більшій безпеці, ніж, якщо вони будуть зберігатися на локальному комп’ютері. Ризик апаратного збою і злому малоймовірний. До того ж це сервіс багатоплатформовий і можна працювати з ним з комп’ютера, телефону або планшета.

Хмарна операційна система відрізняється лише одним недоліком – вона англійською. Однак інтуїтивний і схожий з Windows інтерфейс зробить роботу простіше навіть тим, хто не знає мови.

І ще дещо. Якщо ви хочете більшого, пам’ятайте, що ви завжди можете перейти на платний тариф у цій хмарі системі.