Стандартне меню класичних вікон додатків windows досить бідно: згортання, розгортання і ще пара функцій — це все, що доступно користувачеві, а як би було добре, якби була можливість швидко змінювати налаштування вікон і їх прив’язку до координат робочого столу. Втім, це не така вже й проблема, якщо у вас є безкоштовна утиліта smartsystemmenu . Ця невелика портативна програма розширює стандартне меню вікон windows.

І додає в нього нові і вельми корисні опції.

Скачайте архів з утилітою зі сторінки автора github.com/alexanderpro/smartsystemmenu , розпакуйте, запустіть, а потім відкрийте в windows будь-яку штатну або сторонню, що використовує стандартні вікна системи програму і клацніть правою кнопкою миші по заголовку. Ви побачите, що в контекстному меню з’явилося дев’ять нових пунктів.

information – показує відомості про відкрите вікно-процес і його id, стиль, виконуваний файл, координати і клас.

always on top – тут все ясно і зрозуміло, опція закріплює вікно поверх інших вікон, включаючи диспетчер завдань і інші системні утиліти.

save window screenshot – корисний інструмент, створює якісні скріншоти вікна у форматі bmp .

save text to clipboard – копіює текстовий вміст вікна, включаючи назви меню і доступних в них опцій.

resize – дозволяє вибрати розмір вікна з використанням 13 пресетів. Додатково підтримується зміна розміру вікон шляхом введення даних вручну.

alignment – ще одна потрібна опція, що дозволяє прив’язати вікно до певних координат на робочому столі. Тут вам будуть доступні 9 шаблонів плюс можливість точного позиціонування вікна в ручному режимі.

transparency – змінює рівень прозорості вікна від 0 до 100 відсотків. Не впливає на меню, що викликаються в напівпрозорих вікнах.

priority – призначається для зміни пріоритету процесу вікна, вірніше, працюючої програми. Дублює опцію диспетчера завдань » задати пріоритет ” .

system tray – вважаємо, що користувачі знайдуть і цю опцію, що дозволяє згортати в трей додатки, що не підтримують згортання за замовчуванням.

Smartsystemmenu не працює з вікнами програм, меню яких управляється їх власним процесом. У їх список входять універсальні додатки, популярні браузери, деякі редактори і вікна провідника.