Шанхайське підприємство tesla не тільки було побудовано в найкоротші терміни і отримало можливість функціонувати без присутності в статутному капіталі місцевих акціонерів, на відміну від багатьох інших виробництв, але і до третього кварталу цього року стало найбільшим експортером електромобілів марки. На домашньому американському ринку tesla виручає від реалізації машин лише в два рази більше, ніж в китаї.

Джерело зображення: reuters

Розстановка сил із запуском підприємств в техасі і берліні може змінитися, але поки китайський майданчик tesla демонструє впевнений прогрес, дозволяючи компанії вже зараз забезпечувати рівень продуктивності в 1 млн електромобілів на рік. Як зазначає cnbc з посиланням на звітність tesla, в третьому кварталі виручка автовиробника від реалізації електромобілів в китаї досягла $3,11 млрд, а в сша — $6,41 млрд. Якщо рік тому частка продукції tesla, що реалізується на ринку кнр, не перевищувала 20 %, то в третьому кварталі поточного року вона зросла до 22,6 %. Якщо тенденція збережеться, то незабаром майже кожен четвертий електромобіль марки буде знаходити покупця в китаї.

У 2018 році китайські продажі tesla становили менше 10% від рівня американських, в минулому році ця частка зросла до 41,4 %, а тепер вона досягає 48,5 %. Цього року поставки електромобілів tesla model 3 і model y китайської збірки почалися на ринок європи. Це здорово виручило компанію в той момент, коли локальні продажі просіли на хвилі репутаційних скандалів в китаї. Найбільший автомобільний ринок світу, безумовно, важливий для tesla. Вона навіть не стала підвищувати ціни на електромобілі, як робила це в сша, а кросовер model y місцевим клієнтам запропонувала в особливій початковій версії, якої немає на інших ринках.