Локальна мережа – річ зручна. Завдяки їй можна передати один одному файли, роздавати інтернет, роздруковувати через один принтер і ще багато інших корисних і цікавих прибамбасів. Мережа необхідна як вдома, так і в офісі.

Налаштування мережі може проводитися по-різному, що залежить від встановленої ОС. Зараз я покажу вам, як налаштувати мережу між двома комп’ютерів з Windows XP. Про Windows 7 можете почитати тут.

Налаштовуємо локальну мережу між двома комп’ютерами з Windows XP

Цей метод підійде тільки для пари комп’ютерів і не більше, так як він відбувається прямим способом. Щоб налаштувати локальну мережу між двома комп’ютерами з Windows XP, нам знадобляться спеціальний кабель RJ-45, який коштує не дуже дорого.

Мережевий кабель RJ-45

Прописуємо робочу групу та ім’я комп’ютера

Щоб локальну мережу між двома комп’ютерами Windows XP працювала справно, необхідно щоб обидві машини перебували в одній і тій же робочій групі. Щоб зробити це, клікаємо на «Мій комп’ютер» правою кнопкою миші, виберіть «Властивості». Тут нам потрібно «Ім’я комп’ютера». Тут клікаємо на «Змінити» і пишемо яку-небудь робочу групу, припустимо, «WORKGROUP» або «HOME». Написати можна все, що завгодно, але тільки латинськими літерами або цифрами.


На обох комп’ютерах повинна бути прописана однакова робоча група. А ім’я повинно бути різним.

Тут же можна змінити ім’я комп’ютера, записавши його у відповідному рядку. Написати бажано теж тільки латинськими літерами або цифрами.

Настроювання робочої групи та ім’я

Налаштовуємо IP-адреси

Коли імена та група встановлено, переходимо до написання IP. Щоб зробити це, натискаємо кнопку «Пуск», вибираємо «Панель управління», знаходимо «Мережеві підключення» і відкриваємо.

Налаштування IP мережі

Потім відкриваємо підключення, через яке ми налаштовуємо мережу. Тут натискаємо «Властивості». Відкриється інше вікно, і в ньому треба знайти «Протокол Інтернету TCP/IP», і відкрити його. У ньому переключити радіокнопку на «Використовувати наступний IP-адреса». На першій машині записуємо IP-адреса 192.168.0.0, а на другий — 192.168.0.1. Маска підмережі у двох комп’ютерів однакова — 255.255.255.0. Інші дані заповнювати не обов’язково.

Налаштування IP мережі


Щоб локальну мережу між двома комп’ютерами Windows XP працювала справно, необхідно, щоб були різні адреси у кожної мережевої карти. Вони повинні відрізнятися тільки за останній цифрі. Вона може приймати значення від 0 до 255.

Після цього мережа запрацює і можна спробувати подивитися на комп’ютери через «Мережеве оточення».

Рекомендації та можливі проблеми

Локальну мережу між двома комп’ютерами Windows XP поставлена за допомогою RJ-45 може функціонувати на відстані не більше 100 метрів.

Рекомендується вибирати довжину кабелю з запасом, щоб він не був у постійному напруженні, що може призвести до його обриву або фізичного пошкодження коннекторів або мережевих карт.

Локальну мережу між двома комп’ютерами Windows XP може не функціонувати з наступних причин:

  • Пошкоджений кабель. Якщо до мережевому кабелі є розрив, то контакту не буде і мережі теж. Якщо кабель справний, то в треї біля годинника в мережного індикатора повинна бути відповідна іконка, без червоного хрестика.
  • Локальну мережу між Windows XP можуть блокувати антивіруси, фаєрвол або брандмауер. Якщо мережа не працює, то рекомендую відключити їх та з’ясувати, чи винні ці програми. Якщо так, то змінити їх.
  • При налаштуванні мережі між XP слід уважно і правильно прописати робочу групу, ім’я комп’ютера та IP. Якщо вона не працює, можливо, ви помилились.