Windows 10 відзначена нововведенням – наявністю вбудованого браузера Edge, який повинен замінити застарілий Internet Explore. Звичайно ж, Edge особливо нікого з користувачів не порадував, він значно поступається іншим сучасним браузерам по швидкості і функціональності. Але є в ньому одна цікава річ – можливість читати голосом текст зі сторінки.

У цій статті я покажу вам, як читати вголос на Windows 10 за допомогою вбудованого браузера Edge. Це може полегшити сприйняття інтернет-сторінок або навіть можна спробувати застосувати цю функцію для прослуховування звичайних текстових книг як аудіо-книг.


Це вам теж може бути цікаво:

  • Програму Балаболка для вимови текстів голосом

Як читати вголос Edge

Отже, все дуже просто.

Відкрийте браузер Edge. Він присутній в стандартній комплектації Windows 10 і повинен бути встановлений разом з операційною системою. Знайти його можна в меню «Пуск» в списку програм.

Edge відкрийте сторінку, яку потрібно прочитати вголос. Виділіть місце в тексті, звідки потрібно починати читати, і натисніть правою кнопкою мишки. У контекстному меню виберіть пункт «Прочитати вголос».

Вгорі з’явиться панель керування перетворення тексту в голос, і після короткої завантаження почнеться читання. Ви почуєте текст, виголошений голосом вашого комп’ютера.

Панель управління, яка з’явилася вгорі, дозволяє виробляти з інструментом перетворення тексту в голос різноманітні маніпуляції.

Перші три кнопки для керування читання – читати на один абзац вище, старт/пауза й читати на один абзац нижче.

Читати вголос Windows 10 можна не тільки таким голосом, який ви почуєте за замовчуванням. Налаштовувати звучання можна, клікнувши на четвертої кнопки у верхній панелі керування. Ви можете налаштувати швидкість вимови, а також вибрати тип голосу. Для російської мови є два типи голоси – Ірина та Павло, жіночий і чоловічий, відповідно.

Як додати новий голос у Windows 10

Якщо вам потрібно читати вголос на Windows 10 мовою, який ще не присутній на вашій системі, то його можна встановити окремо. Для цього натисніть «Пуск», а потім «Параметри».

Перейдіть в розділ «Час і мову».

Перейдіть в розділ «Регіон та мову».

Натисніть кнопку «Додавання мови».

Виберіть мову, який вам потрібен, і натисніть на нього мишкою.

Мова з’явиться в списку доданих. Натисніть на нього, а потім натисніть кнопку «Параметри».

В розділі «Мовні параметри» натисніть «Завантажити».

Після завантаження мови з’явиться можливість вибрати його у списку доступних мов для вимови.