У цій статті ви дізнаєтеся про те, як створити віртуальний комп’ютер. Тобто, у вашому комп’ютері буде ще один комп’ютер з віртуальним залізом, і на нього можна буде встановити Windows або іншу операційну систему.

Вирішувати це завдання ми будемо програмою Oracle VM VirtualBox. Вона безкоштовна і російською мовою, крім того, має інтуїтивно зрозумілим і простим інтерфейсом.

Як створити віртуальний комп’ютер

Щоб створити віртуальний комп’ютер, скачайте програму Oracle VM VirtualBox за посиланням нижче, а потім встановіть її на свій комп’ютер.

Oracle VM VirtualBox

  • Операційна система: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
  • Мова: російська
  • Розробник: Oracle

Завантажити зараз!108 Завантаження

Oracle VM VirtualBox – це програма, яка дозволяє створити віртуальний комп’ютер, то є комп’ютер всередині вашого комп’ютера. І він буде зовсім повноцінний. Програма створює віртуальні пристрої на основі наявних фізичних ресурсів. З цих пристроїв і створюється віртуальна машина.

Під час інсталяції програми будуть встановлюватися драйвери на віртуальне обладнання. Можливо, з’являться запити на дозвіл встановлення непідписаних драйверів. Потрібно обов’язково погодитися. В іншому установка звичайна. Можна залишити все за замовчуванням.

Отже, давайте створимо один віртуальний комп’ютер. Коли Oracle VM VirtualBox заинсталлирован, запустіть програму. Ви побачите ось такий інтерфейс. Для початку натисніть ось цю симпатичну кнопку «Створити».

Відкриється віконце, в якому потрібно заповнити поле «Ім’я». Це ім’я комп’ютера. Я напишу там своє ім’я. У списку «Тип» необхідно вибрати тип операційної системи. Підтримуються Windows, Linux, Mac та інші. У списку «Версія» вибирається версія ОС.

Після цих попередніх налаштувань натисніть кнопку «Next».

У наступному вікні виберіть об’єм оперативної пам’яті для віртуального комп’ютера. ОЗП він буде черпати з наявної фізичної пам’яті. Тому більше того, що у вас є, ви не зможете взяти.

Після вибору натисніть «Next».

На наступному кроці потрібно вибрати віртуальний жорсткий диск. Це пристрій створиться на основі наявного жорсткого диска. Є три варіанти: не підключати жорсткий диск, тоді його можна буде визначити потім; створити новий диск; і використовувати існуючий диск, якщо він є. Для нового віртуального комп’ютера потрібен другий варіант.

Натисніть кнопку «Створити».

Далі необхідно вибрати тип віртуального жорсткого диска. Тут можна все залишити за замовчуванням і натиснути кнопку «Next».

Тепер необхідно створити віртуальний жорсткий диск динамічним або фіксованим. Динамічний диск не займе відразу весь відведений під нього місце, а буде збільшуватися по мірі наповнення. Але якщо місце на ньому звільниться, він вже не зменшиться. Фіксований диск відразу ж займе весь простір. Однак він, за обіцянками розробників, буде працювати швидше. Я рекомендую зупинити вибір на динамічному.

Натисніть кнопку «Next».

Далі потрібно дати жорсткого диска ім’я і вибрати його розмір. Після визначення цих опцій, натисніть кнопку «Створити».Віртуальний жорсткий диск створюється в папці користувача на комп’ютері в каталозі VirtualBox VMs. Його можна перенести в інше місце після створення (потім потрібно буде переналаштувати комп’ютер), або відразу вибрати де його потрібно зберегти.

Всі. Нам вдалося створити віртуальний комп’ютер. Ось він з’явився в списку.

Якщо натиснути на кнопку «Налаштувати», можна подивитися, які існують опції. Хто допитливий, тому буде дуже цікаво.


Поспішайте придбати перегляди на пости в Телеграмі від 8 копійок за 1 шт. на сервісі https://doctorsmm.com/. Тільки тут Ви знайдете широкий спектр форматів і критеріїв ресурсу, які підійдуть під найвишуканіші смаки і потреби. При цьому на сайті діють дуже привабливі оптові знижки.

Як встановити операційну систему на віртуальний комп’ютер

Ви вирішили створити віртуальний комп’ютер не для того, щоб дивитися на його порожній екран, а щоб встановити на нього операційну систему і юзати.

Отже, щоб поставити на віртуальну машину Windows або іншу ОС, потрібно спочатку її включити. Для цього натисніть кнопку «Запустити».

Тут нам пропонують вибрати носій, на якому є дистрибутив встановленої операційної системи. Якщо у вас є такий, можете вибрати і вже зараз ставити ОС. А у мене немає фізичної DVD приводу, тому я натискаю «Скасувати».

Запускається комп’ютер без операційної системи. Тепер, щоб встановити Windows, можна використовувати образ диска дистрибутива. Для цього виберіть пункт меню «Пристрої», підпункт «Оптичні диски» і натисніть «Вибрати образ диска», щоб почати установку Windows з образу на вашому комп’ютері.

Установка проходить у звичайному режимі.

Для зручності пораджу розгорнути вікно створеного віртуального комп’ютера на весь екран. Для цього виберіть пункт «Вид» і виберіть «Режим повного екрану».

Щоб потім знову повернутися до маленького екрану, натисніть Right CTR + F. А щоб викликати меню віртуальної машини Right CTR + home.

Якщо натиснути Right CTR, то віртуальний комп’ютер захопить клавіатуру фізичного комп’ютера, і все, що на ньому набирається, буде вирушати у віртуальну машину. Щоб звільнити клавіатуру фізичного комп’ютера, потрібно знову натиснути на Right CTR.