Imagination technologies представила свій самий просунутий gpu для мобільних пристроїв з підтримкою трасування променів. За словами віце-президента з аналізу технологій imagination technologies крістофа бітса (kristof beets), новий img cxt принесе візуальні ефекти рівня настільних пк на смартфони та планшети.

Джерело зображень: imagination technologies

Лондонська компанія imagination technologies повідомила, що в новому gpu закладені всі її передові напрацювання, включаючи апаратну технологію трасування променів powervr photon. За словами бітса, це найбільш просунута в галузі архітектура трасування променів, і вона вже ліцензована декільком компаніям. Віце-президент imagination каже, що новий продукт може застосовуватися не тільки в смартфонах, але і в ноутбуках або серверах. Gpu може похвалитися високою енергоефективністю, яка поєднується з продуктивністю флагманського рівня.

Компанія сподівається, що саме висока енергоефективність її рішення дозволить йому виділитися на тлі продуктів nvidia і amd. Розробники показали ранні прототипи gpu ще в 2014 році. Вони мають повну підтримку api vulcan. Одним з ключових партнерів imagination technologies є apple.

Технологія трасування променів, розроблена nvidia, істотно підвищує реалістичність комп’ютерної графіки. Однак вона орієнтована на пк, в той час як imagination націлена на набагато більш компактні пристрої, де енергоспоживання має першорядне значення.

Імітуючи поведінку світла в реальному світі, графічні процесори з трасуванням променів дозволяють створювати 3d-сцени, які практично не відрізняються від реального життя. За словами бітса, через свою високу обчислювальну складність трасування променів тільки недавно з’явилася на настільних пк і ігрових консолях, але завдяки інноваційній архітектурі imagination photon технологія тепер з’явиться і на мобільних пристроях. Photon забезпечує трасування променів в додатках, іграх і доповненої реальності. Gpu на базі цієї технології можуть використовуватися не тільки в мобільних пристроях, але і в пк, цод і автомобілях нового покоління.

За словами бітса, архітектура photon стала результатом десятирічної роботи, яка втілила в реальність трасування променів на мобільних пристроях з низьким енергоспоживанням. Трасування променів може виконуватися з різними рівнями продуктивності та ефективності. Imagination прийняла систему рівнів трасування променів, що визначає шість рівнів, від 0 до 5. Архітектура photon відповідає рівню 4, що робить її найбільш просунутим рішенням на сьогоднішній день.

Ядро img cxt-48-1536 rt3 включає три кластери прискорення променів (ray acceleration cluster), що забезпечують обробку 1,3 мільярда променів в секунду. Завдяки цьому новинка обробляє фотореалістичні тіні, відображення, глобальне освітлення і оклюзію навколишнього середовища з трасуванням променів при високій частоті кадрів. Крім того, img gxt забезпечує продуктивність на 50 % вище, ніж у gpu imagination попереднього покоління.

Архітектура photon може бути масштабована для ринків хмар, цод і пк завдяки багатоядерній технології imagination. Таким чином представляється можливим забезпечити до 9 tflops растеризованной продуктивності і обробки більше 7,8 мільярда променів в секунду. При цьому енергоефективність таких рішень буде в 2,5 рази вище, ніж у існуючих сьогодні аналогічних продуктів, що забезпечують, при цьому, трасування променів рівнів 2 і 3. Img cxt також ідеально підходить для високопродуктивних автомобільних платформ.