Епоха майнінг криптовалюта на центральних процесорах дуже швидко підійшла до кінця після появи спеціалізованих asic-пристроїв для видобутку bitcoin. Тоді шахтарі не встигли істотно вплинути на ринок. З тих пір майнер встигли кілька разів стати причиною серйозних підйомів цін на gpu і накопичувачі, але процесори залишалися поза полем їх уваги.

Але тепер ситуація може докорінно змінитися і до тривалого дефіциту відеокарт може додатися подорожчання і нестача центральних процесорів. Видання 3dnews з посиланням на онлайн-маркетплейс amazon повідомляє, що зростання котирувань криптовалюта raptoreum привів до збільшення попиту на процесори amd ryzen і threadripper. Дана криптовалюта була створена в якості альтернативи монетам з неймовірною складністю майнінг і високим порогом входження у видобуток.

Її алгоритм хешування ghostrider дуже чутливий до обсягу l3-кеша процесора, через що флагманські моделі ryzen 5950x, ryzen 5900x, ryzen 9 3900x і ryzen 9 3950x чудово показують себе в майнінг raptoreum. Також попитом користуються і топові моделі threadripper і навіть серверні epyc. Прибутковість майнінг raptoreum вже перевищила показники криптовалюта monero.

За повідомленнями журналістів, шахтарі вже встигли викликати дефіцит даних cpu на майданчику amazon, а подальше зростання курсу raptoreum і збільшення його популярності може привести до повномасштабної нестачі флагманських чіпів.