Зазвичай у більшості збірок Windows є тільки дві мови – російська та англійська. Природно, що всім не вистачить. Добре, що розробники передбачили установку додаткових мов, яка здійснюється легко. У цій статті я покажу, як додати мову в Windows XP. Якщо вам необхідно вирішити це питання на Windows 7, то почитайте тут.

Єдина складність, яка може виникнути – це відсутність яких-небудь специфічних букв на клавіатурі. Наприклад, у кириличному українською або латинською німецькою зустрічаються букви, які на клавіатурі зазвичай не написані, хоч основний алфавіт складається з кириличних і латинських літер, які є в російській і англійській. Однак ці специфічні букви точно є, але їх доведеться підбирати методом тику, якщо ви не знаєте, де точно вони розташовуються. Це нескладно. Але для початку потрібно додати мову на комп’ютер.

Включення додаткового мови

Для того, щоб додати мову Windows XP, необхідно натиснути «Пуск» і виберіть «Панель управління». Потім потрібно клікнути на «Мова і регіональні стандарти». (Передбачається, що включений класичний вид відображення в Панелі управління).

Додаємо додаткову мову

Вибираємо вкладку «Мови» і натискаємо кнопку «Докладніше». Відкриється вікно «Мови та служби текстового вводу». Тут бачимо список вже доданих мов в Windows XP. Щоб додати ще один, необхідно натиснути на «Додати». У списку Мова вводу потрібно вибрати потрібний і натиснути «Ок». Вибрана мова повинна з’явитися в списку встановлених. Потім натискаємо «Ок» у всіх відкритих вікнах, і тоді новий мову відображається в мовній панелі близько години внизу. Можна буде перемикати за допомогою стандартної розкладки клавіш shift+alt.

Додаємо додаткову мову

Для того щоб Windows XP додати мови з латинськими або критичними літерами, немає необхідності встановлювати додаткові компоненти.

Додаткові можливості

У Windows XP можна додати мову, що складається не тільки з латинських або кириличних літер. Доступні також ті, які пишуться справа наліво і ієрогліфами. Для того щоб включити їх, необхідно поставити галочки у відповідних пунктах у вікні «Мова і регіональні стандарти».

Додавання додаткових мовних можливостей

Щоб додати в Windows XP мови з письмом справа наліво або ієрогліфами, необхідні додаткові компоненти, які повинні бути встановлені з диска з операційною системою. Щоб ці компоненти встановити, потрібно вставити диск в дисковод, проставити потрібні галочки (зліва направо або ієрогліфи) і натиснути «Ок». Почнеться установка, і потім мови будуть доступні.

Відключення зайвих мов

До речі, у вікні «Мови і служби текстового введення» можна не тільки додати мову в Windows XP, але і видалити зайвий, якщо такий є. Зробити це можна в тому ж вікні зі списком встановлених мов, тільки потрібно натиснути «Видалити», виділивши перед цим потрібний пункт. Після цього потрібно натиснути «Ок» у всіх відкритих вікнах.

Видаляємо мови