Під час фотографування на камеру фотоапарата або смартфона, до фотографії записуються додаткові дані такі як марка пристрою, параметри фото і обладнання, географічні дані та інше. Це даних EXIF (Exchangeable Image File Format).

Метадані можуть використовувати різним софтом, інтернет додатками або іншими пристроями. Це може бути корисно для користувача.

У цій статті я розповім про те, як прочитати дані EXIF, як можна змінити і видалити. Ви дізнаєтеся, які операції можна виконати з метаданими цифрових фотографій.

Зміст

  • 1 читати дані EXIF стандартними засобами Windows
  • 2 Як прочитати EXIF дані онлайн
  • 3 Як прочитати EXIF дані за допомогою програми

Як прочитати дані EXIF стандартними засобами Windows

В Windows є вбудований інструмент, який дозволяє переглядати метадані фото. Знаходиться він у властивостях файлу зображення, доступ до яких можна отримати натиснувши на ньому правою кнопкою мишки.

Відкриття властивостей зображень.

Коли відкриється вікно властивостей, потрібно перейти у вкладку «Докладно», де ви зможете прочитати дані EXIF.

У властивостях знаходяться метадані.

Деякі дані можна змінити. Для цього потрібно кликнути мишкою на потрібний рядок і внести редагування. Потім для збереження треба натиснути «Ок».

Редагування метаданих.

І, звичайно ж, можна видалити всі метадані (до речі, видалення зменшує вагу картинки, що може бути корисно). Для цього треба натиснути на посилання «Видалення властивостей і особистої інформації».

Метадані можна видалити з фото.

Як прочитати EXIF дані онлайн

Відредагувати і прочитати дані EXIF можна за допомогою онлайн сервісів. Один з них IMGonline.

Перейти в онлайн редактор EXIF IMGonline

До речі, крім роботи з мета, IMGonline вміє ще багато корисного — змінювати розмір зображень, конвертувати, стискати, накладати ефекти і інше.

Але повернемося до редактора мета. Отже, ви побачите на цій сторінці кнопку «Виберіть файл». На неї потрібно натиснути, щоб завантажити зображення, метадані якого вас цікавлять. Потім потрібно натиснути «Редагувати».

Виберіть зображення, завантажите в онлайн сервіс.

Ви побачите список отриманих метаданих. Їх можна змінювати та видаляти.

Список даних. Їх можна редагувати і видаляти.

Після внесення змін, можна зберегти їх кнопкою в кінці списку і потім завантажити файл зображення.

Як прочитати EXIF дані за допомогою програми

Ще один непоганий і ефективний метод читати і редагувати метадані зображення — це спеціальні програми. Однією з найкращих є Exif Pilot. Її можна завантажити за посиланням нижче.

Завантажити Exif Pilot

Встановіть програму на комп’ютер, запустіть її. Ви побачите простий інтерфейс, де зліва в списку «Папка» потрібно вибрати місце розташування фотографій. Їх список з’явиться в середньому вікні, де можна буде вибрати той чи інший файл. А потім, щоб побачити метадані потрібно клікнути на кнопку «EXIF» праворуч, під попереднім переглядом.

Виберіть папку з фотографіями, виберіть зображення.

Якщо двічі клікнути на те чи інше властивість, то його можна відредагувати і зберегти змінений файл.

Щоб відредагувати дані, клікніть по них мишкою двічі.

Тепер ви знаєте, як прочитати дані EXIF різними способами, а також можете відредагувати їх. Для кожного випадку підійде свій метод.